• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  30.01.2021, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  13.02.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  20.02.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  27.02.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  06.03.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  13.03.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  20.03.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  03.04.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  10.04.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  17.04.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  21.04.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  24.04.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  01.05.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  08.05.2021, 00:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  12.05.2021, 00:00

Energa głównym sponsorem Lechii Gdańsk

2016-07-30 16:45:00
Energa zostanie sponsorem głównym Lechii Gdańsk SA. Porozumienie zakłada współpracę pomiędzy największym pomorskim koncernem energetycznym, a klubem w sezonie 2016/2017. – Wierzę, że nasze wsparcie pozwoli gdańskim piłkarzom osiągnąć zamierzony cel, a klub i jego kibice dobrze będą służyć promocji naszej marki – podkreśla Dariusz Kaśków, prezes Zarządu Energa S.A.

Współpraca Lechii z Energą trwa nieprzerwanie od 2007 roku. Wówczas Biało-Zieloni grali jeszcze na zapleczu Ekstraklasy. W 2011 roku spółka wzmocniła współpracę z klubem. Cztery lata później została sponsorem tytularnym Stadionu Energa Gdańsk, na którym Biało-Zieloni rozgrywają swoje mecze.  

 

- Dziś rozpoczynamy nowy rozdział współpracy. Na razie na najbliższy sezon. W biznesie i w sporcie liczą się jednak długoletnie, partnerskie relacje. Myślę więc, że do rozmów na temat współpracy jeszcze usiądziemy. Energa, jako sponsor kilku innych drużyn zawodowych posiada wypracowany i dobrze funkcjonujący model takiej współpracy – podkreśla Dariusz Kaśków, prezes Zarządu Energa S.A. - Wierzę, że klub i jego kibice dobrze będą służyć promocji naszej marki, a nasze wsparcie pozwoli drużynie osiągnąć zamierzony cel: zdobycie podium LOTTO Ekstraklasy. Liczymy, że wspólne działania przełożą się na wyniki sportowe klubu, a co za tym idzie, budowę marki Energa.

 

 

 

- Współczesny sport, zwłaszcza ten zawodowy, nie może dziś właściwie funkcjonować bez wsparcia sponsorów. Tym bardziej cieszymy się, że udało się sfinalizować nasze starania o sponsora, a tym samym o przyszłość klubu. Jesteśmy dumni z faktu, iż Energa, po blisko 10 latach współpracy, przejmuje tytuł Sponsora Głównego Lechii Gdańsk - mówi Adam Mandziara, prezes Klubu.  

 

Lechia Gdańsk zajmuje wysokie miejsce w raporcie „Ekstraklasa piłkarskiego biznesu”, przygotowanym przez EY i Ekstraklasę SA. W świetle tego raportu gdańscy piłkarze zwyciężają w kategorii „efektywność sportowa”. W klasyfikacji „marketingowo-medialnej” i „rankingu biznesowym” Biało-Zieloni zajmują trzecią pozycję. W minionym sezonie Lechia cieszyła się również dużym zainteresowaniem sponsorów i partnerów - w tej kategorii klub uplasował się na trzecim stopniu podium. 

 

Fakty te miały oczywiście istotny wpływ na kierunek i wynik negocjacji pomiędzy Lechia a Energą.

 

- Jako jeden z największych pracodawców w regionie staramy się wsłuchiwać w potrzeby mieszkańców i wspierać ważne dla nich wydarzenia kulturalne i sportowe. Uznaliśmy, że kontynuacja budowy silnej drużyny gdańskich piłkarzy jest odpowiedzią na te potrzeby i wpisuje się w naszą strategię działalności społecznej – mówi Przemysław Piesiewicz, wiceprezes zarządu Energa SA.  

 

Klub Lechia Gdańsk od wielu lat pełni poważną rolę prospołeczną – jest jednym z najsilniejszych, pomorskich ośrodków edukacji sportowej dla dzieci i młodzieży. Dzięki pracy trenerów Lechii młodzi sportowcy odnoszą sukcesy nie tylko w regionie, lecz również na arenie ogólnopolskiej. W 2012 r. Lechia Gdańsk zdobyła tytuł Mistrza Polski Juniorów Młodszych. Dzięki porozumieniu z Energą, zakres tych działań ma się zwiększyć jeszcze bardziej. 

 

 

 

*****

 

Grupa Energa jest obecna w życiu wielu Pomorzan. Jako jedna z największych firm na Pomorzu czuje się odpowiedzialna za środowisko, w którym działa, dlatego dba m.in. o interes społeczny, poszanowanie środowiska naturalnego oraz kształtowanie pozytywnych relacji z otoczeniem. Od lat uczestniczy w przestrzeni społecznej województwa promując sport, naukę, kulturę i ochronę środowiska. W samych programach sportowych i edukacyjnych prowadzonych przez Grupę co roku uczestniczy blisko 100 tys. dzieci i młodzieży. Wszystkie programy z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu Grupa prowadzi pod wspólnym hasłem Energa dla Ciebie. Obejmuje on pięć projektów: 

 

Energa Sport popularyzuje aktywność fizyczną oraz kształtuje pozytywne postawy wśród najmłodszych – przede wszystkim czerpanie radości z uprawiania sportu i rozwoju osobistego. Dzięki autorskim projektom tj. Energa Basket Cup, Energa Sailing oraz Energa Atletic Cup stwarzamy najbardziej utalentowanym dzieciom odpowiednie warunki do treningu i doskonalenia umiejętności w koszykówce, żeglarstwie i lekkoatletyce. 

 

Energa Edukacja koncentruje nasze działania na propagowaniu wiedzy na temat energii elektrycznej, sposobów jej wykorzystania, a także zachęcaniu do dyskusji na temat szans i problemów, jakie stoją przed współczesną energetyką. Działania w tym zakresie prowadzimy na wszystkich szczeblach edukacji – od o programu „Planeta Energii”, w ramach którego uczymy najmłodszych uczniów jak bezpiecznie i racjonalnie korzystać z energii elektrycznej, poprzez cykliczny konkurs „Energia Przyszłości” skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych, kończąc na stypendiach i stażach dla studentów oraz absolwentów szkół wyższych w ramach projektu „Energia do nauki”.

 

Energa dla Przyrody to nasza dbałość o środowisko naturalne i odpowiedzialne zarządzanie nim. Angażujemy się w działania na rzecz ochrony środowiska oraz edukację ekologiczną. Stąd inicjatywy mające na celu m.in. budowanie partnerstwa i relacji z organizacjami chroniącymi przyrodę czy pomoc bocianom białym. 

 

Energa Mecenat wychodzi naprzeciw potrzebom otaczającego środowiska i ludzi. Działając w oparciu o idee biznesu odpowiedzialnego społecznie wspieramy liczne instytucje kultury, obejmując patronatem zarówno spektakularne przedsięwzięcia, ale i wydarzenia ważne dla środowisk lokalnych. 

 

Fundacja ENERGA pomaga rozwiązywać problemy, z jakimi borykają się mieszkańcy z obszaru działalności spółek Grupy. Szczególnie dużo uwagi poświęcamy dzieciom dotkniętymi chorobami, niepełnosprawnością oraz wykluczeniem społecznym. Fundacja wspiera także stowarzyszenia zajmujące się działalnością charytatywną. W tym roku szczególnie intensywnie subsydiuje szpitalne odziały ratunkowe, hospicja, domy dziecka i ochotniczą straż pożarną.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się