• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

Filip Mladenović: "Derby to coś niesamowitego"

2018-04-06 21:30:00
W sobotę Biało-zieloni zmierzą się z Arką Gdynia w meczu, który dla obu drużyn będzie bardzo ważny. Jakie nastroje panują w drużynie?

- Wszyscy liczymy na zwycięstwo, to dla nas bardzo ważne w obecnej sytuacji. Wierzę, że wygramy i będzie to wspaniałe doświadczenie dla nas, dla fanów i wszystkich osób związanych z Lechią. Wygrana w derbach może dać nam dodatkową energię i wszystko zmienić. Dlatego będziemy walczyć na 200%. - zapewnia Mladenović, który dołączył do naszego zespołu przed rundą wiosenną.

Filip Mladenović miał okazję grać w najgorętszych meczach derbowych Europy, czyli spotkaniach Crveny Zvezdy z Partizanem. Temperatura na derbach Belgradu sięga zenitu i mówi się o nich jeszcze długo po ostatnim gwizdku.

 

- Wiem doskonale czym są derby, miałem okazję grać kilka razy w Serbii w meczach Crvena Zvezda kontra Partizan. W pięciu spotkaniach, w których wystąpiłem, wygrałem aż pięć razy. To jedne z największych meczów derbowych w Europie, powie to każdy piłkarz, który miał okazję w nich zagrać. To coś niesamowitego dla fanów i piłkarzy. Na takie mecze wszyscy mobilizują się jeszcze mocniej i grają na więcej niż 100% - podkreśla serbski zawodnik.

 

- Derby to wyjątkowe mecze, bez względu na której pozycji są dane zespoły. To na pewno nie będzie zwyczajny mecz. Jesteśmy w trudnej sytuacji, ale staramy się patrzeć do przodu. Mamy dobry zespół i dużo jakości, by grać o coś więcej. Jeszcze tego nie pokazujemy, ale wierzę, że w kolejnych meczach będzie tylko lepiej - podsumowuje Mladenović.