• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.02.2019, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    16.02.2019, 20:30

Flavio Paixao: "Nieważne kto strzela bramki, ważne żeby Lechia wygrała"

2018-04-06 09:30:00
Na łamach portalu Trojmiasto.pl ukazał się wywiad z Flavio Paixao, który przeprowadził Rafał Sumowski. Gracz Lechii odpowiada w nim między innymi na pytania dotyczące swojego brata, Marco Paixao.

[fragmenty]

Rafał Sumowski: W ostatnim meczu z Arką zdobył pan zwycięską bramkę dla Lechii w doliczonym czasie gry. Jak czuje się bohater poprzednich derbów przed kolejnym starciem z lokalnym rywalem?

Flavio Paixao: To był dla mnie piękny moment i bardzo ważny gol, ale to przeszłość. W kontekście sobotniego meczu w Gdańsku ta historia nie ma żadnego znaczenia. To będzie wyjątkowe spotkanie. Po pierwsze, derby Trójmiasta są ważne bez względu na okoliczności, a po drugie nasza sytuacja w tabeli ekstraklasy jest katastrofalna i bardzo potrzebujemy tej wygranej. Arka walczy o pierwszą ósemkę, a my o wyjście ze strefy spadkowej. Stawka jest więc podwójna. To mogą być inne derby niż wszystkie.
 
Bracia Paixao mają patent na Arkę. Wcześniej w dwóch meczach gole dla Lechii strzelał pana brat Marco. Trener Piotr Stokowiec odsunął go jednak od drużyny. Nie próbował pan wstawić się u szkoleniowca za bratem?

Nieważne kto strzela bramki, ważne żeby Lechia wygrała. Każdy mecz to dla nas teraz walka o życie. Jeśli chodzi o sytuację Marco, nie chcę tego komentować.
 
Przed poprzednimi derbami kibice odwiedzili was na treningu i wygląda na to, że teraz będzie podobnie. Wtedy rozmowa motywacyjna podziałała, a nagrodą za zwycięstwo była feta przy Traugutta, gdy wróciliście z Gdyni klubowym autokarem. Obawiacie się reakcji kibiców jeśli przegracie w sobotę?

Te skrajności to nic dziwnego, tak jest wszędzie jeśli chodzi o mecze derbowe. Takie sytuacje zdarzają się w wielu krajach. Powrót na Traugutta po meczu w Gdyni był chyba moim najpiękniejszym momentem odkąd występuję w ekstraklasie. Uwielbiam klimat wokół wielkich meczów i dla mnie to jest wystarczająca motywacja. Kibice? Myślę, że pokażą nam, że są z nami i mamy ich wsparcie.

Rafał Sumowski: Jaki będzie wynik w sobotnich derbach z Arką?

Będzie 1:0 dla Lechii.
 
Cały wywiad dostępny na Trojmiasto.pl
Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się