04.04.2020, 18:00
    11.04.2020, 18:00

Flavio Paixao: Robię to, co do mnie należy

2020-03-01 17:30:00
Flavio Paixao z kolejną bramką na boiskach PKO Ekstraklasy? To żadna nowość. Tym razem na liście pokonanych przez niego bramkarzy znalazł się Marek Kozioł z Korony Kielce. Poza tym Lechia odniosła bardzo ważne zwycięstwo, wygrywając na Suzuki Arenie 2:1.

- Pierwsza połowa była naprawde dobra w naszym wykonaniu. Mieliśmy po niej prowadzenie i wydawało się, że będzie dobrze. W drugiej połowie Korona zaczęła grać długą piłką i zaczęło nam to sprawiać ogromne problemy, bo dość szybko udalo im się doprowadzić do wyrównania - mówił po meczu kapitan Lechii, Flavio Paixao.

W końcówce to jednak Biało-Zieloni zdobyli trafienie, które dało im trzy punkty. - Dużo kosztowało ich jednak powrócenie do tego meczu i w tych końcowych minutach to my mieliśmy więcej sił. Pokazaliśmy olbrzymią ambicję oraz determinację strzelając tego zwycięskiego gola - chwalił zespół Portugalczyk.

Lechia odczarowała bardzo trudny teren, bowiem nie wygrała w Kielcach od 2012 roku. Dodatkowo do gry wrócił Jarosław Kubicki, a więć nastroje w drużynie muszą być naprawdę dobrze.. - Cieszy mnie powrót Jarka Kubickiego po kontuzji, bo jest bardzo ważnym zawodnikiem. To właśnie on razem z Maćkiem Gajosem stworzyli akcję, która dała nam trzy punkty. W Kielcach zawsze gra nam się bardzo ciężko. Przed meczem wiedziałem, że tak to będzie wyglądało i nie pomyliłem się. Cieszę się jednak bardzo z tego, że do Gdańska wracamy z trzema punktami - stwierdził Flavio.

Bramka w Kielcach była jego 9. z rzędu z 9 ostatnich bramek Lechii. Jego serię przerwał swoim trafieniem Maciej Gajos, ale Flavio zdecydowanie nie ma nic przeciwko.  - Oczywiście, że ciesze się z bicia jakich kolejnych rekordów, ale robię po prostu to, co do mnie należy, bo taka jest moja praca. Ta seria jest nieważna, więc cieszę się bardzo, że Maciek ją przerwał, bo dało nam to zwycięstwo. On też pokazał w tym meczu duża klasą i jest jednym z głównych architektów tej wygranej. Jednak słowa uznania należą się wszystkim zawodnikom oraz całemu sztabowi - zakończył Paixao.