04.04.2020, 18:00
    11.04.2020, 18:00

Flavio Paixao: Spotkania bez kibiców przypominają trening

2020-03-12 14:30:00
Flavio Paixao był strzelcem jednej z bramek dla Lechii w wygranym meczu 2:1 z Piastem Gliwice. Dzięki między innymi jego trafieniu Biało-Zieloni zameldowali się w półfinale Totolotek Pucharu Polski.

Lechiści od początku narzucili Piastowi swoje warunki gry, mimo to pierwsze 45 minut zakończyło się bezbramkowym remisem. W drugiej połowie Biało-Zieloni przełożyli swoją przewagę na bramki i awansowali do półfinału Pucharu Polski. - Dominowaliśmy na boisku przez całe spotkanie. Cały czas atakowaliśmy i pracowaliśmy wysokim pressingiem. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że osiągnęliśmy swój cel, jakim był awans do półfinału. Teraz patrzymy już na kolejne mecze - stwierdził Flavio Paixao.

- Tak, myślimy o obronie pucharu. Zostały nam dwa spotkania i patrzymy cały czas przed siebie - dodał pełny wiary kapitan Lechii.

Jak Flavio odbiera spotkania bez udziału publiczności? - Takie spotkania wyglądają jak trening, dlatego musisz być w pełni skupiony i skoncentrowany przez cały czas. Oczywiście, że brakuje bodźca jakim są kibice, bo granie przy pustych trybunach nie jest normalne - zauważył.

Napastnik Biało-Zielonych po jednym spotkaniu przerwy (z Zagłębiem Lubin nie wystąpił) znów wpisał sie na listę strzelców.  - Strzelanie goli to jest moja praca. Robię swoje, jestem zdyscyplinowany i najważniejsze jest to, że awansowaliśmy dalej w Pucharze Polski - zakończył Paixao.