• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.06.2020, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    14.06.2020, 18:00

Galeria Legend Ekstraklasy – wybierz najlepszych piłkarzy w historii ligi!

2018-02-21 13:00:00
W 2017 roku Ekstraklasa świętowała 90-lecie rozgrywek ligowych w Polsce. Rok później przyszedł czas na podsumowanie tej ważnej rocznicy. Zapraszamy do głosowania na Galerię Legend Ekstraklasy. Finałowo znajdzie się w niej dwudziestu dwóch piłkarzy wybranych przez ekspertów piłkarskich oraz kibiców w drodze głosowania. Wśród nominowanych piłkarzy jest m.in. Legenda Biało-Zielonych – Roman Korynt – piłkarz 70-lecia Lechii Gdańsk i członek drużyny, która w 1956 roku wywalczyła brązowe medale Mistrzostw Polski, a także współcześni zasłużeni dla Lechii zawodnicy - Łukasz Surma i Sebastian Mila.

W dniach 21 - 27 lutego kibice LOTTO Ekstraklasy wybiorą kolejnych piłkarzy do Galerii Legend Ekstraklasy. Tym razem do rywalizacji stają piłkarze, którzy byli ligowymi gwiazdami w latach 1948 - 1960. Wśród nich jest legendarny zawodnik Biało-Zielonych - Roman Korynt - jeden z najwybitniejszych polskich obrońców w historii. Imponował siłą oraz przygotowaniem fizycznym. Przez to w opinii wielu – w tym Gerarda Cieślika – był najtrudniejszym zawodnikiem na tej pozycji do przejścia. Innym charakterystycznym rysem w jego grze było głośne wydawanie poleceń swoim kolegom. Po wejściu na murawę budził się w nim prawdziwy dowódca. A że ze swojej pozycji miał doskonały przegląd pola to stanowił przedłużenie ręki trenera na boisku. Głównie on krzyczał i ustawiał swoich kolegów podczas gry. Od 1953 roku aż po kres kariery nie porzucił biało-zielonej koszulki Lechii. Zagrał z nią w finale Pucharu Polski, a także w 1956 roku wywalczył brązowy medal w lidze. Do dziś pozostaje to jedynym miejscem na podium w dorobku gdańskiego zespołu. Sam Korynt z liczbą 207 występów jest zaś rekordzistą Lechii pod względem meczów rozegranych w Ekstraklasie. Dużo bardziej imponująco wygląda jego dorobek indywidualny. W 1959 i 1960 roku Roman Korynt dwukrotnie w zestawieniu katowickiego „Sportu” pod nazwą „Złote Buty” uznany został za najlepszego piłkarza sezonu w Polsce. Do dziś jest jedną z największych ikon pomorskiego futbolu. Został wybrany Piłkarzem 50-lecia Wybrzeża, wespół ze Zdzisławem Puszkarzem Piłkarzem 70-lecia Lechii Gdańsk. Ma też swą gwiazdę w Alei Gwiazd Lechii Gdańsk

 

ZASADY GŁOSOWANIA

 

Głosowanie odbywa się za pomocą aplikacji Ekstraklasy. Do każdego z okresów nominowano piętnastu kandydatów. Kibice w jednym okresie mają do dyspozycji trzy głosy. Na podstawie tych głosów stworzona zostanie klasyfikacja. 

Głosy kibiców:

1. miejsce – 10 punktów

2. miejsce – 9 punktów

3. miejsce – 8 punktów

4. miejsce – 7 punktów

5. miejsce – 6 punktów

          ………

10. miejsce – 1 punkt

 

W trakcie głosowania przez kibiców ujawnione zostaną głosy dwóch ekspertów z danego okresu. Każdy z nich wskazuje pięciu zawodników z przyporządkowanymi lokatami.

1. miejsce – 5 punktów

2. miejsce – 4 punkty

3. miejsce – 3 punkty

4. miejsce – 2 punkty

5. miejsce – 1 punkt

Maksymalnie zatem jeden piłkarz może otrzymać 20 punktów (10 od kibiców + 2 x 5 od ekspertów). Po ujawnieniu głosów ekspertów punkty zostają zsumowane. Do Galerii Legend wchodzi trzech piłkarzy z najwyższą liczbą głosów. W przypadku równej liczby punktów między dwoma lub większą liczbą graczy o wejściu do Galerii Legend decydują głosy kibiców.

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się