• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.02.2019, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    16.02.2019, 20:30

Gerson: Chcę wykorzystać swoją szansę

2018-01-10 14:30:00
- Wiem, że otwiera się przede mną szansa, by znów grać w Lechii. Chcę ja wykorzystać i zarazem pomóc drużynie w osiągnięciu lepszych rezultatów na wiosnę i wspięciu się w tabeli. Wszystko leży w naszych rękach – mówi Gerson, wracający do Biało-Zielonych z wypożyczenia do koreańskiego Gangwon.

Gerson ma za sobą pierwsze treningi z gdańską drużyną. Jak Brazylijczyk odnalazł się w nowej-starej szatni Biało-Zielonych?

- Jestem pełen optymizmu. Czuję się dobrze, bo widzę, że otwiera się przede mną szansa, by znów grać w Lechii. Rozmawiałem z trenerem i wiem, jakie ma wobec mnie oczekiwania. Muszę się dobrze przygotować, bo konkurencja o miejsce w obronie jest spora, ale zamierzam zrobić wszystko, by zaprezentować się z jak najlepszej strony i wywalczyć miejsce w składzie i regularnie grać – mówi Gerson.

 

Przyjście Brazylijczyka ma podnieść jakość w grze defensywnej Biało-Zielonych.

- Widziałem tylko kilka meczów Lechii z rundy jesiennej, ale nawet biorąc pod uwagę same liczby, to widać, że straciliśmy za dużo goli. Chcę pomóc drużynie, byśmy osiągali lepsze wyniki i poprawili pozycję w tabeli. Wszystko jest w naszych rękach. A czy będziemy grali trójką czy czwórką w defensywie to ma mniejsze znaczenie. Najważniejsze jest unikanie błędów, dobre przesuwanie się, krycie, celne wyprowadzenie piłki, ogólnie mówiąc cała organizacja gry. A liczbę obrońców można modyfikować nawet w trakcie jednego meczu, w zależności czy gra się bardziej defensywnie, czy nastawia się na atak – przekonuje Gerson.

 

Minione miesiące Gerson spędził na wypożyczeniu w koreańskim Gangwon. Jakie doświadczenie zebrał występując w dość egzotycznej lidze?

- Na pewno wiele się nauczyłem. Tam gra się inaczej niż w Polsce, nie ma czasu by się zatrzymać i złapać oddech, bo Koreańczycy biegają przez 90 minut. Nawet gdy wygrywają 2:0, czy 3:0, to nie grają bezpiecznie, z utrzymaniem się przy piłce, tylko cały czas biegają. Jak jest kontra, to biegnie do niej prawie cała drużyna. Koreańska liga jest wymagająca i dzięki niej zebrałem nowe doświadczenia, które będę mógł wykorzystać w trakcie gry w LOTTO Ekstraklasie – kończy obrońca Biało-Zielonych.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się