• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  25.07.2019, 19:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  28.07.2019, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  01.08.2019, 19:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.08.2019, 15:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  12.08.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  17.08.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  24.08.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  31.08.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  14.09.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  21.09.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  28.09.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  05.10.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  05.10.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.10.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  26.10.2019, 18:00

Głosem Spikera: Lechia jest ze sportem na TAK!

2019-04-10 20:00:00
Lechia to zjawisko, które łączy ludzi poprzez sport. Jego uprawianie czy kibicowanie łączy się ze wspólnymi emocjami – potrafi połączyć teoretycznie różnych ludzi na całe życie. Łączy ich pasja, łączy ich sport, łączy ich wspólnie spędzony czas…

Lechia Gdańsk to nie tylko liderująca aktualnie LOTTO Ekstraklasie drużyna piłkarska, choć ona stanowi wizytówkę całej Biało-Zielonej społeczności. Lechia to kibice, zawodnicy, trenerzy, pracownicy. Wszyscy Ci ludzie spotykają się w trakcie najróżniejszych wydarzeń związanych z Klubem. Mecze w Gdańsku, wspólne wyjazdy, spotkania – często również w rodzinnym gronie, a także okolicznościowe eventy. Takim będzie Konferencja "Ze sportem na tak! czyli jak zachęcić, utrzymać i rozwijać młodzież w sporcie", którą zaplanowano na 18 kwietnia w Atom Clubie na Stadionie Energa Gdańsk.

 

Jedną z wizytówek gdańskiego Klubu od dawna była praca z młodzieżą. Prężnie działająca "szkółka", która dziś szczyci się nazwą Akademii Lechii Gdańsk przez lata wychowała zastępy piłkarzy, którzy w dorosłym życiu zaistnieli na ligowych boiskach. Pierwszym etapem jest zachęta dzieciaków, by podjąć treningi. Impulsy są różnorodne. Rodzinna tradycja gry w piłkę przechodząca z ojca na syna, kibicowanie i przesiąknięcie atmosferą stadionu, talent, który zauważy nauczyciel, a nawet niespełnione ambicje ojców.

 

Zdecydowanie trudniejszy jest drugi etap rozwoju młodego sportowca – utrzymanie pasji u młodego zawodnika. Dzisiejszy świat kusi całą gamą atrakcji: pierwsze miłości, komputery, używki, niekoniecznie sportowy tryb życia. Zmieniają się również zainteresowania, pasje. To wszystko kontrastuje z systematycznymi i wyczerpującymi treningami. Ten etap hartuje charaktery, ale niestety w tej fazie rozwoju sportowca odpada największy odsetek trenujących. Z góry wiadomo, że kariera zawodowego sportowca pisana jest nielicznym spośród tych, którzy podejmują treningi. Młodzież na tym etapie wymaga wsparcia – najbliższych, którzy pomogą poprzez poświęcanie własnego czasu, środowiska szkolnego – poprzez pomoc w nauce, psychologów i sportowych opiekunów – mających olbrzymi wpływ na osobowość młodego człowieka. To na tym etapie kształtowany jest charakter, który rzutuje potem na całe, nie tylko sportowe, ale również zawodowe i rodzinne życie. Nie można lekceważyć wspomnianej przeze mnie nauki. Los sportowca to ciągłe ryzyko kontuzji, która zadecyduje o zakończeniu przygody z zawodowym uprawianiem sportu. Wtedy przydatne mogą być chociażby języki obce, które w dzisiejszym świecie stanowią również podstawę do kariery profesjonalnego sportowca.

 

Klasyczne "We will say what time we will tell" to nieprzypadkowo powód do kpin. Młodzi sportowcy, którym dane będzie kiedyś dzielić szatnię z idolami milionów kibiców, winni potrafić rozmawiać ze swoimi bardziej rozpoznawalnymi kolegami, rozumieć polecenia trenera, a także nie mieć problemów z zaproszeniem drużyny na piwo (koniecznie bezalkoholoweJ ). Bez tej umiejętności, drugiej „okazejszyn” może już nie być! To faza wchodzenia w dorosły sport, której podstawą jest rozwijanie talentu oraz podstaw wypracowanych przez lata treningu. Tu już nie ma miejsca na przypadek. Pozostaną najwytrwalsi, co nie zawsze znaczy, że najlepsi na starcie. Pytałem kiedyś piłkarzy Lechii – tych znanych z telewizji, z pierwszych stron gazet – czy jako juniorzy byli najlepsi w swoich rocznikach. Wszyscy przyznali, że nie, a o wejściu w zawodowy sport, obok talentu, zadecydowała też wytrwałość i szczęście w unikaniu kontuzji. Wielu obiecujących juniorów wykruszyło się z uwagi na wymienione wcześniej przyczyny. Nie znaczy to jednak, że zupełnie odeszli od sportu. Doświadczenia zdobyte podczas treningów pomagają im funkcjonować w dorosłym życiu. Część z nich łączy pracę zawodową z grą na niższych szczeblach ligowej piłki. Niemal wszyscy też towarzyszą swojej ulubionej drużynie podczas ligowych meczów, także tych wyjazdowych. Z dużym prawdopodobieństwem można założyć, że gdy zostaną rodzicami, skierują swoje dzieci na trening. Takie osoby są po prostu ZE SPORTEM NA TAK!!! Czego wszystkim Biało-Zielonym życzę!

 

PS. 18 kwietnia 2019 roku (8:30 – 17:30) w Atom Club na Stadionie Energa Gdańsk odbędzie się konferencja "Ze sportem na tak! czyli jak zachęcić, utrzymać i rozwijać młodzież w sporcie" organizowana przez Lechię Gdańsk wraz z Akademią i Fundacją Lechii. Informacje znajdziecie na stronie Lechia.pl oraz w mediach społecznościowych naszego Klubu.

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się