Głosem Spikera: Wynik to nie wszystko. Wszystko to My

2018-12-19 16:15:00
Kończący się rok w wykonaniu piłkarzy Lechii pokazał jak prawdziwe są znane wszystkim powiedzenia: "Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie" oraz "Sukces ma wielu ojców, a porażka jest sierotą…".

Zaglądając do tabeli Lotto Ekstraklasy na początku 2018 roku można było znaleźć Lechię na 11-tym, w miarę bezpiecznym miejscu. Jednak już na początku marca widmo degradacji poważnie zajrzało w oczy piłkarzy i kibiców gdańskiego zespołu. Obraz mizerii spotęgowała rekordowo niska frekwencja (2 235) podczas lutowego meczu z Termalicą.

 

Łatwo jest zwać się Kibicem, kiedy Twoja ukochana drużyna wygrywa wszystkie mecze. Niełatwo jest wtedy, gdy piłkarska porażka goni porażkę. Dopiero wówczas następuje prawdziwa weryfikacja.


Wynik to nie wszystko. Wszystko to My. #MyWierzymy niezmiennie...

 

W takiej sytuacji swoją pracę rozpoczynali ludzie Piotra Stokowca. Po chwilowej euforii, spowodowanej dwoma kwietniowymi zwycięstwami w Derbach Trójmiasta, do końca przyszło drżeć sympatykom Lechii o ligowy byt. Koniec końców, w połowie maja, odetchnęliśmy z ulgą. Emocje związane z Mundialem wyciszyły negatywne opinie. Kibice, którzy jeszcze niedawno kpili z postawy Lechistów (niestety tak było), na niemal ponad miesiąc zapomnieli o nerwach, które zostawili na trybunach oraz przed telewizorami oglądając wiosenne zmagania Biało-Zielonych.

 

W lipcu ruszył nowy sezon. Powszechnie, przynajmniej wśród osób, z którymi miałem okazję rozmawiać, liczono na walkę o awans do mistrzowskiej "8". Każdy tydzień przynosił dobre wyniki i po zwycięskim meczu V kolejki w Zabrzu po raz pierwszy usłyszałem, że "to może być ten sezon". Tydzień później, oglądając kolejne wyjazdowe zwycięstwo gdańszczan, tym razem w Szczecinie, inna osoba powiedziała, że wierzy, iż gramy o najwyższą stawkę. Kolejne mecze, kolejne wygrane, pobite klubowe rekordy sprawiły, że Lechia znalazła się na ustach całej piłkarskiej Polski i są to powody, z których możemy być dumni. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do fotela lidera LOTTO Ekstraklasy. Tak jak wiosną wiele osób tkwiło w zwątpieniu, tak druga połowa roku diametralnie odmieniła nastroje. Niejeden zdążył oznajmić, że na naszych oczach dzieje się historia! Również w to gorąco wierzę!

 

Mam nadzieję, że wspomniana wiara przekuje się w coraz większą frekwencję podczas meczów w Gdańsku, a także tych wyjazdowych. Okazją do sprawdzenia jak silna jest wiara w Drużynę Lechii jest najbliższy (22 grudnia, sobota godz. 18) mecz z Górnikiem, który Lechia rozegra na Stadionie Energa Gdańsk. Mecz o tyle wyjątkowy, że jeszcze nigdy Lechia nie grała oficjalnego meczu po 20-tym grudnia. Ponadto mecz decydować będzie o tym, iż po raz pierwszy w historii możemy, jako Biało-Zielona Rodzina, zasiąść do Wigilijnych i Świątecznych stołów jako liderzy Ekstraklasy! Spotkajmy się w sobotę i jeszcze raz cieszmy się wyjątkową atmosferą meczu Lechii Gdańsk. A po meczu, życzmy sobie wszyscy WESOŁYCH ŚWIĄT – jak zawsze, niezależnie od wyników – z Bielą i Zielenią w sercach!

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się