#GłosemSpikera: Super...

2019-07-17 19:00:00
Za Kibicami Lechii ekscytujący weekend. Sobotni mecz o Superpuchar Polski oraz niedzielna prezentacja drużyn klubowych złożyły się na mocne wejście w sezon 2019/2020…

Trwa niesamowity rok w historii Lechii Gdańsk. Po sięgnięciu, w maju, po krajowy puchar oraz 3 miejsce w Ekstraklasie Biało-Zieloni wyruszyli do Gliwic na mecz z Mistrzem Polski. Jego stawką był Superpuchar. Co ciekawe, 13 lipca, to najwcześniejsza inauguracja sezonu przez piłkarzy Lechii w historii, uwzględniając oczywiście jedynie czasy, gdy obowiązywał system gier w cyklu jesień-wiosna. 

 

Na wyjazdowy mecz, mimo wakacyjnej pory, wybrało się ok. 1200 kibiców – w tym liczne wsparcie fanów Śląska Wrocław i Rakowa Częstochowa. Podczas rozmów w drodze na mecz oraz już na miejscu mogłem przekonać się, jak bardzo kibice stęsknili się już za atmosferą wyjazdu. Świadczyć mogą o tym również głośny doping i efektowna oprawa, które zapadną z pewnością w pamięć obecnym na tym meczu.W Gliwicach, niemal już tradycyjnie, kibice Lechii traktowani są zazwyczaj gościnnie, co było widać na każdym kroku, również poza stadionem. Mecz miał także dla mnie dodatkowy smaczek, gdyż na zaproszenie spikera Piasta – Andrzeja Sługockiegomogłem w roli spikera Gości współtworzyć oprawę Meczu. Dziękuję. Może rewanż za rok? ;-) 

 

 

Dla gospodarzy był to, podobno, „przerywnik” w zmaganiach z białoruskim BATE, choć nie wierzę, że nie podeszli do tego meczu jednak skoncentrowani. Lechiści mieli z kolei okazję na wartościowy sprawdzian przed inauguracją rozgrywek PKO Ekstraklasy. Sprawdzian, co najważniejsze udany, a piłkarze oraz sztab, dzięki zwycięstwu 3:1 na zawsze zapisali się na kartach historii Lechii Gdańsk. 

  

Jak bardzo sobotnie zwycięstwo doceniają gdańscy kibice, Piotr Stokowiec i Jego Team, mogli przekonać się już niespełna 24 godziny później. Na Ołowiance, w związku z prezentacją wszystkich drużyn funkcjonujących pod auspicjami Lechii Gdańsk, zebrało się ok. 3000 osób. Na scenie gościliśmy przedstawicieli żeńskich drużyn: Młodziczek, Juniorek oraz Seniorek. Potem uwagę kibiców przykuwały kolejno drużyny chłopców, począwszy od najmłodszych aż po zespół U-23. Wiceprezydent Miasta Gdańska Piotr Borawski deklarował ze sceny dalsze wsparcie dla Lechii, jako jednej z wizytówek Grodu nad Motławą, a przedstawiciel sponsora technicznego Robert Leszczyński: „New Balance” poinformował o przedłużeniu współpracy „z najlepszym klubem w Polsce” o kolejne 3 lata!

 

Kulminacyjnym momentem imprezy było spotkanie z przedstawicielami I zespołu Lechii Gdańsk. Powitaliśmy Sztab Drużyny. Później na scenie pojawili się nowi piłkarze Lechii, z zastrzeżeniem, że do tej grupy zaliczono również powracającego do Gdańska, niezwykle entuzjastycznie przywitanego, Mario Maločę. Na scenę weszli następnie znani już z gry w Lechii piłkarze, którzy mieli dla kibiców prezenty. Ważnym momentem tej części imprezy było pojawienie się kapitana Zespołu Flavio Paixao oraz trenera Piotra Stokowca, którzy zachęcali kibiców do jak najczęstszych wizyt na Stadionie. Nie pozostaje to zresztą bez echa, gdyż z tego co wiem, sprzedaż karnetów postępuje w zdecydowanie lepszym tempie niż w ostatnich sezonach. „Żelazny Elektorat” gdańskich kibiców rośnie w siłę!

 

 

Zawodnicy zaprezentowali także nowe stroje, w których będą występować w nadchodzących rozgrywkach. „Pasiaki” zmieniły nieco wygląd, a rezerwowy zestaw pozostaje w znanym nam już kolorze betonu. Następnie wspólnie fetowaliśmy najnowsze trofeum w kolekcji Lechii: paterę wręczaną triumfatorowi meczu o Superpuchar!!! Towarzyszyło temu głośne „Puchar jest Nasz” śpiewane również przez obecnych na scenie piłkarzy. Na zakończenie, już poza sceną, kibice mogli skorzystać z możliwości zdobycia autografów, zrobienia sobie zdjęć oraz chwili rozmowy z piłkarzami Lechii.

 

Ufff…, 2 dni w Biało-Zielonym klimacie – to mocne wejście w Sezon. Weekend był ze wszech miar SUPER, niech taki nastrój będzie z nami jak najczęściej…

 

Autor: Marcin Gałek
Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się