• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  23.11.2019, 20:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  30.11.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  07.12.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  14.12.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  21.12.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  08.02.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.02.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  22.02.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  29.02.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.03.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.03.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  07.03.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  14.03.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  21.03.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.04.2020, 18:00

#GłosemSpikera: Zróbmy mecz

2019-07-05 10:00:00
Wszyscy z utęsknieniem czekamy na mecz Biało-Zielonych. Na 90 minut rywalizacji dwóch drużyn, obserwowanych przez tysiące kibiców. Jednak, aby wspólnie przeżyć niespełna 2 godziny emocji niezbędne są tygodnie przygotowań. Zorganizowanie meczu to wspólny wysiłek setek ludzi.

Organizacja każdego meczu Lechii rozpoczyna się z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Dyrektor Zarządzający Klubu: Tomasz Motyka koordynuje działania dziesiątek osób odpowiedzialnych za organizację imprezy masowej. Wszystko po to by jak największa ilość potencjalnych kibiców wiedziała o tym kiedy na Stadionie Energa Gdańsk zagrają znów Lechiści.

 

Swoje emocje przeżywa dział odpowiedzialny za dystrybucję biletów. Tomasz Mielewczyk, który kieruje komórką od niemal 12 lat potrafi na kilka dni przed meczem podać ostateczną frekwencję z marginesem błędu sięgającym kilkuset osób. Owszem, czasem zdarzają się lawinowe zakupy biletów „last minute”, jak chociażby pod koniec kwietnia, gdzie w ciągu 2 dni sprzedano 16 tysięcy biletów, ale pytając „Mielwę” na kilka dni przed meczem o przewidywaną ilość kibiców na najbliższym meczu można być niemal pewnym, że odpowiedź będzie zbliżona do rzeczywistości. Prawą ręką Tomka jest Beata Klamann, która pracuje w Lechii blisko 15 lat. Skład drużyny biletowej uzupełnia Marcin Pozorski. Osobną kwestią jest operacja zakupu biletów. Pretensje do Pań odpowiedzialnych za sprzedaż w kasach dotyczą najprzeróżniejszych, często absurdalnych powodów. Jeszcze pół biedy, kiedy „reklamacje” zgłaszane są w cywilizowany sposób. Gorzej, gdy nabywca biletu, nie przebierając w słowach, ubliża Kasjerce albo, co się zdarza, rzuca kartą kibica, wydrukami z systemu bądź bilonem. Najczęściej, ostatecznie, okazuje się, że kibic nie do końca zrozumiał wszystkie komendy systemu, w którym on-line usiłował zakupić bilet. Szanujmy Panie sprzedające bilety, na pewno z chęcią pomogą wybrnąć z niejednej opresji…

 

Niezwykle ważną częścią imprezy jest dbałość o bezpieczeństwo jej uczestników. Czuwa nad tym od lat Agencja Ochrony „Taurus” oraz klubowe służby, w tym medyczne a także przeciwpożarowe, kierowane przez Marka Czyżewskiego. Działania operacyjne rozpoczynają się na wiele dni przed meczem, a ich ostateczne powodzenie ogłosić można dopiero, gdy ostatni kibice opuszczą Stadion. W dniu meczu odbywają się odprawy, na wielu szczeblach. Wszystko dla zapewnienia bezpieczeństwa i niezbędnych informacji kibicom. Wszak praca tych służb, to nie tylko dyscyplinowanie krewkich fanów. To również kontakt z osobami, które w danej chwili potrzebują pomocy, wskazówek.  Efekty pracy „Naszych Ludzi” doceniane są w kraju, gdyż Lechia, pod względem bezpieczeństwa, to w ocenie PZPN, od lat ścisła krajowa czołówka.

 

Na Stadionie Energa Gdańsk działa również „Fanstore Lechia Gdańsk”. Można tam kupić klubowe gadżety oraz odzież a także spotkać piłkarzy Lechii. Odpowiedzialna w Klubie za dystrybucję pamiątek oraz odzieży Karolina Mysiewicz, a także Jej współpracownicy, najgorętsze chwile przeżywają właśnie podczas dnia meczowego.

 

Wzrok Kibica, który jest już na Stadionie, przykuwają stoiska gastronomiczne. To armia ludzi, która sprostać ma zadaniu nakarmienia Kibiców. Boisko, murawa, bramki to kolejne elementy Obiektu wymagające stałego dozoru. Fani ponadto zwrócą z pewnością uwagę na to wszystko co wokół murawy, miejscami na trybunach a także na telebimach – reklamy! To efekt wielotygodniowej pracy klubowych PR-owców. Wszystko co emitujemy na bandach LED oraz na wielkich ekranach zawieszonych pod dachem „Bursztynka” jest szczegółowo zaplanowane i nie można pozwolić sobie tu na przypadkowość. Za to, abyśmy mogli to obejrzeć oraz usłyszeć, a także za oprawę muzyczną widowiska odpowiedzialni są Artur Kornacki, Arkadiusz Szymański oraz DJ Soober! Dzięki Nim usłyszeć można też, między innymi, piszącego te słowa.

 

Mecze na Stadionie Energa Gdańsk to imprezy rodzinne. Swoją rolę odgrywają podczas nich dzieci i młodzież: wprowadzając piłkarzy i sędziów na murawę, wcielając się w rolę graczy podczas prezentacji składów oraz podając zawodnikom piłkę kiedy ta opuści plac gry. Za porządek w tej kwestii odpowiedzialni są: „Serce Akademii Lechii Gdańsk” Marlena Banach wraz z trenerami akademii oraz człowiek instytucja Jan Ptach.

 

Dopiero, kiedy wszyscy odpowiedzialni za opisane obszary (z nazwiska wymieniłem zaledwie kilka osób – pełna lista byłaby nie do przebrnięcia dla Czytelnika), wykonają swoją pracę do gry wkraczają Ci dla których przybywamy na Stadion. Przychodzimy by wspólnie przeżywać emocje, by głośno dopingować, by tworzyć widowisko…

 

PS. Pozdrowienia z Wakacji. Zwłaszcza dla tych osób, które właśnie pracują!

Autor: Marcin Gałek
Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się