Grali wypożyczeni Lechiści

2018-02-12 12:30:00
W weekend po zimowej przerwie do gry wróciła LOTTO Ekstraklasa. My wracamy z raportem, w którym sprawdzamy, jak radzą sobie piłkarze Lechii Gdańsk wypożyczeni do innych klubów.

W LOTTO Ekstraklasie po 90 minut rozegrali Rafał Janicki i Mateusz Lewandowski. Ten pierwszy gościł w Gdyni, gdzie Lech Poznań zremisował 0:0 z Arką, zaś Lewandowski wrócił z Krakowa do Wrocławia bez punktów. Śląsk uległ bowiem Cracovii 1:2.

Z ligowej wygranej cieszyć się mógł Mario Maloca. W 2. Bundeslidze jego SpVgg Greuther Fürth wygrało 1:0 z Dynamem Drezno, a Chorwat rozegrał całe spotkanie.

Piłkarze Lechii wypożyczeni do klubów z polskiej I ligi grali w weekend w meczach sparingowych. 60 minut w towarzyskim starciu z Radomiakiem rozegrał Tomasz Makowski z Górnika Łęczna. Jego zespół przegrał to spotkanie 2:3. Z kolei 3:2 wygrała Chojniczanka, która mierzyła się z Bałtykiem Gdynia. W drugiej połowie spotkania w drużynie Chojniczanki zagrał Karol Fila.