11.03.2018, 00:00
    18.03.2018, 00:00
    31.03.2018, 00:00
    07.04.2018, 00:00

Gramy dalej! Zwycięstwo Juniorów Akademii Lechii Gdańsk w Okręgowym Pucharze Polski

2017-09-20 17:52:00
Drużyna Akademii Lechii Gdańsk złożona z zawodników, którzy ukończyli szesnasty rok życia pokonała występujący w klasie okręgowej zespół Orła Subkowy 3:0. Bramki dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Tomasza Untona i Pawła Pęczaka zdobyli Maciej Kaczorowski, Jakub Dąbrowski i Aleksander Gabryel.

W pierwszej połowie gra była bardzo wyrównana. Jednak bliżej zdobycia gola byli piłkarze Orła Subkowy, którzy kilkukrotnie zagrozili bramce Lechii. W 20. minucie Wojciech Szoska z bliskiej odległości nie trafił w bramkę, a pięć minut później ten sam zawodnik oddał mocny strzał z około 17 metrów. Dobrze w tej sytuacji interweniował Maciej Woźniak. Lechiści próbowali atakować, ale brakowało ostatniego podania, otwierającego drogę do bramki. Do przerwy nie oglądaliśmy zatem żadnych goli.

Po zmianie stron boiska Lechia zdecydowanie ruszyła do ataku, szukając pierwszego trafienia. W 60. minucie doskonałą okazję do zdobycia gola miał Maciej Kaczorowski, ale z bliskiej odległości główkował obok bramki. Kilka minut później Kaczorowski już się nie pomylił, wykorzystując ładne zagranie za linię obrony w wykonaniu Mateusza Sopoćki. W 85. minucie Biało-Zieloni przeprowadzili zespołową akcję, po której piłkę do bramki skierował Jakub Dąbrowski. Końcówka spotkania należała do Lechistów, którzy w doliczonym czasie gry zdobyli trzeciego gola. Aleksander Gabryel wykorzystał błąd obrony przeciwników i efektowną podcinką pokonał wychodzącego z bramki golkipera Orła.

- W dzisiejszym meczu zagrało kilku zawodników, którzy występują w zespole juniorów młodszych. Dostali oni szansę występu przeciwko drużynie seniorskiej i zaprezentowali się dobrze. W pierwszej połowie brakowało nam dokładności i spokoju, ale po przerwie wyglądało to zdecydowanie lepiej. Przeciwnicy byli od nas silniejsi w walce fizycznej, ale umiejętności piłkarskie były po naszej stronie - powiedział po meczu trener drużyny Lechii, Tomasz Unton.

3. Runda Okręgowego Pucharu Polski
Lechia Gdańsk - Orzeł Subkowy 3:0 (0:0)
Bramki dla Lechii: Maciej Kaczorowski (77.), Jakub Dąbrowski (85.), Aleksander Gabryel (90.+)
Lechia: Woźniak - Dąbrowski, Szukiełowicz, Rycewicz, Machol (60. Kałahur), Gabryel, Trochowski, Merchel (46. Kaczorowski), Frygier (72. Wasilewski), Kaczyński, Dziadkowiec (46. Sopoćko)
Trenerzy: Tomasz Unton i Paweł Pęczak