29.02.2020, 18:00
    04.03.2020, 18:00

Gryf Wejherowo 2:3 Lechia Gdańsk w 1/32 Totolotek Pucharu Polski

2019-09-24 17:58:00
Mimo 0:2 do przerwy, Biało-Zieloni wygrali 3:2 z Gryfem Wejherowo. Bramkę na wagę awansu do kolejnej rundy zdobył Flavio Paixao w 89. minucie.

Mecz zaczął się fatalnie dla Lechii. Gryf szybko strzelił dwie bramki i od początku zrobiło się nerwowo. Jakby tego było mało, już w 18. minucie z kontuzją zszedł Jaroslav Michalik. Zastąpił go Filip Mladenović, który już po chwili przeprowadził bardzo dobrą akcję lewą stroną, podał w pole karne, ale Flavio nie trafił w piłkę.

W 24. minucie Żarko Udovicić wyszedł sam na sam z bramkarzem, ale przegrał pojedynek, a dobitkę z linii wybił jeden z piłkarzy Gryfa. Kilka minut później mecz został przerwany na kilkanaście minut, gdy raca rzucona z trybun minęła dosłownie o metr Zlatana Alomerovicia. Po wielu dyskusjach i ustaleniach, delegat PZPN i sędziowie zadecydowali o kontynuowaniu meczu. Arbiter doliczył 16 minut, ale wynik do końca się nie zmienił.

Gryf drugą połowę rozpoczął bardzo ofensywnie, ale systematycznie Lechia zaczęła przejmować kontrolę, co udokumentowała kontaktową bramką w 53. minucie. Wolski wrzucał z prawej strony, piłkę zgrał Żarko Udovicić i do siatki trafił Maciej Gajos, który dosłownie chwilę wcześniej zmienił Adama Chrzanowskiego. Minęło pięć minut i na boisku w Wejherowie był już remis. Doskonałą wrzutką popisał się Tomasz Makowski, a do siatki drugi raz trafił Maciej Gajos.

W kolejnych minutach Lechia totalnie zdominowała drużynę Gryfa, ale brakowało klarowanych sytuacji bramkowych, chociaż prób było wiele. Minutę przed końcem meczu koronkową akcję Biało-Zielonych technicznym strzałem kończył Flavio, ale na wysokości zadania stanął bramkarz Gryfa. Portugalski napastnik dopiął swego w 89. minucie, gdy wykorzystał precyzyjne dośrodkowanie Filipa Mladenovicia. W ostatnich sekundach powinno być 4:2, ale Biało-Zieloni nie potrafili trafić do pustej bramki.

Gryf Wejherowo – Lechia Gdańsk 2:3 (2:0)

Bramki: Maciej Gajos (53.,57.), Flavio Paixao (89.).

Gryf Wejherowo: Ferra - Kankowski, Biedrzycki, Gęsior, Koprowski, Sławek - Nowicki, Hebel, Burkhardt, Czychowski - Majewski

Lechia Gdańsk: Zlatan Alomerović - Żarko Udovicić, Adam Chrzanowski (Maciej Gajos), Michał Nalepa, Rafał Kobryń (45. Jarosław Kubicki) - Patryk Lipski, Tomasz Makowski, Rafał Wolski - Lukas Haraslin, Flavio Paixao, Jaroslav Mihalik (18. Filip Mladenović).