I Zjazd Psychologów Akademii Klubów Ekstraklasy [RELACJA]

2019-01-08 16:30:00
W ostatni weeekend na Stadionie Energa Gdańsk odbył się I Zjazd Psychologów Sportu Akademii Klubów występujących w LOTTO Ekstraklasie. Uczestnicy spotkania debatowali nad sposobami pomocy młodym zawodnikom i trenerom, a także nad metodami komunikacji z rodzicami. W ostatnim czasie coraz więcej mówi się o pracy psychologa w sporcie, a takie wydarzenia mają na celu wsparcie kandydatów na sportowców i wypracowanie wspólnej strategii działania.

W programie wydarzenia aktywny udział wzięło dziewięciu przedstawicieli klubowych akademii, prezentując kolejne tematy związane z pracą psychologa sportu z młodymi zawodnikami. Swoje pół godzinne prelekcje wygłosili psychologowie pracujący w Śląsku Wrocław, Wiśle Kraków, Arce Gdynia, Lechu Poznań, Pogoni Szczecin, Zagłębiu Lubin, Piaście Gliwice, Zagłębiu Sosnowiec i oczywiście Lechii Gdańsk. Ponadto w zajęciach uczestniczył także przedstawiciel Legii Warszawa. 

 

- Mamy nadzieję, że ta inicjatywa pozwoli, by wszyscy wyjechali stąd bogatsi o wiedzę i doświadczenie, bo nic nie robi tak dobrze, jak ich wymiana. Cieszę się także z tej inicjatywy, ponieważ jest to pierwszy tego typu zjazd, który zorganizowany jest w Gdańsku - dodał psycholog sportu Paweł Habrat współpracujący z Lechią Gdańsk. 

 

 

- Jako dyrektor Akademii Lechii jestem bardzo zadowolony, że do takiego spotkania doszło w naszym klubie. Jest to nowy etap rozwoju naszej akademii, dzięki Pawłowi Habratowi i Natalii Brezie mamy możliwość korzystać z tej nauki. Zaczęliśmy od warsztatów z trenerami, kilka takich spotkań już się odbyło. Nasi trenerzy bardzo dobrze wyrażają się na ten temat i chcą współpracować w tym kierunku. Później na pewno przejdziemy do pracy z dziećmi, wszyscy wiemy ile jest dzisiaj pokus na świecie, a psychologia sportu bardzo mocno weszła w naszą dyscyplinę - powiedział dyrektor Akademii Lechii Gdańsk Sławomir Wojciechowski

 

 

 

 

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się