21.03.2020, 18:00
    04.04.2020, 18:00

III Liga kobiet: Lechia zremisowała z Marcusem 1:1

2019-09-01 20:00:00
W meczu 3. kolejki III ligi pomorskiej kobiet drużyna Lechii zremisowała 1:1 z zespołem Marcus Gdynia. Bramkę dla Lechii zdobyła Michalina Marcinkowska.

Mecz rozpoczął się spokojnie. W pierwszych minutach zawodniczki obu drużyn starali się rozpracować rywalki w środku pola. Dopiero w 17. minucie pierwszą akcję przeprowadziły Lechistki. Zza pola karnego na bramkę strzeliła Monika Formella, jednak bramkarka gości wybiła piłkę na rzut rożny. W następnych akcjach uderzały Daria Duda i Zuzanna Łachinowicz. Niestety w obu sytuacjach nie udała się sztuka pokonania golkiper rywali. W 29. minucie za kopnięcie piłkarki Lechii bez piłki zawodniczka Marcusa otrzymała bezpośrednią czerwoną kartkę. Dwie minuty później Michalina Marcinkowska strzałem z okolicy 30. metra pokonała golkiper gości i zdobyła pierwszą bramkę w spotkaniu.

Po przerwie ponownie gra się uspokoiła. Po 15 minutach gry strzałem z dystansu popisała się Lidia Zakrzewska. Bramkarka gości odbiła piłkę w pole gry, a ta spadła pod nogi Formelli. Pomocnik Lechii uderzyła w kierunku bramki, ale futbolówka minęła słupek. Po chwili kontratak przeprowadziły zawodniczki gości. W tej sytuacji znakomicie zachowała się Malwina Ciesielska, która wybiła piłkę. Pod koniec spotkania okazję do podwyższenia wyniku miała Zuzanna Kwaśnik, ale piłkę po strzale z dystansu złapała bramkarka Marcusa. W ostatniej akcji meczu bezpośrednio z rzutu wolnego piłkarka Marcusa strzeliła gola i wyrównała wynik spotkania.

Na meczu pojawiła się spora liczba kibiców. Dziękujemy za doping i wsparcie dla drużyny kobiet. Zapraszamy na kolejne spotkania III Ligi na boisku przy Traugutta 29.