IV Liga: GKS Przodkowo - Lechia U-23 2:1

2019-03-02 19:10:00
Drużyna Akademii Lechii Gdańsk U-23 występująca w rozgrywkach IV Ligi przegrała na inaugurację rozgrywek wiosennych z zespołem GKS-u Przodkowo 1:2. Bramkę dla Biało-Zielonych zdobył Marcel Wszołek.

Początek spotkania to gra głównie w środkowej strefie boiska, gdzie żadna ze stron nie potrafiła zdominować rywali. W 15. minucie Biało-Zieloni stracili piłkę na własnej połowie boiska, co rywale bezlitośnie wykorzystali. Zawodnik z Przodkowa uderzył skutecznie z około 18 metrów tuż pod poprzeczkę. W kolejnych minutach Lechia prowadziła atak pozycyjny, ale miała problemy ze stwarzaniem klarownych sytuacji. Dwa razy z dystansu uderzył Egy Maulana Vikri, ale pewnie w bramce interweniował golkiper GKS-u. Aktywny w ofensywie był również Mateusz Sopoćko, który wypracował sobie dwie dobre okazje, ale nie zdołał znaleźć drogi do bramki. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Druga odsłona rywalizacji rozpoczęła się dobrze dla piłkarzy z Przodkowa, którzy po stałym fragmencie gry podwyższyli prowadzenie. W kolejnych minutach Lechia przejęła inicjatywę, zdecydowanie dominując na boisku. Kuba Kapuściński uderzył mocno z około 18 metrów, ale golkiper GKS-u zdołał sparować piłkę na poprzeczkę. W 72. Kuba Lizakowski przedarł się prawą stroną boiska i dośrodkował w szesnastkę, gdzie z około 10 metrów huknął Bartosz Kuźniarski! Futbolówka po raz kolejny zatrzymała się na poprzeczce. Minutę później Biało-Zieloni znaleźli drogę do bramki, a konkretnie Marcel Wszołek. Pomocnik Lechii oddał skuteczny strzał z około 16 metrów, zdobywając gola kontaktowego. W końcówce nasz zespół próbował doprowadzić do wyrównania, ale bezskutecznie.