29.02.2020, 18:00
    04.03.2020, 18:00

IV Liga: Lechia II - Wierzyca Pelplin 2:3

2019-08-18 13:26:00
W meczu 3. kolejki IV ligi "RWS Investment Group" drużyna Lechii Gdańsk przegrała z Wierzycą Pelplin 2:3. Bramki dla Biało-Zielonych strzelili Marcel Wszołek i Mateusz Żukowski.

Początek spotkania przebiegał pod dyktando Lechii. Już w 9. minucie na prowadzenie Lechistów wyprowadził Marcel Wszołek, który pokonał bramkarza gości strzałem głową. Świetną asystę zaliczył przy tej bramce Rafał Kobryń. Kolejny gol wisiał w powietrzu. Na bramkę Wierzycy strzelali Adrian Petk, Piotr Gryszkiewicz i Mateusz Żukowski, ale nie znaleźli drogi do pokonania bramkarza drużyny gości. W 36. minucie zawodnik Wierzycy zdołał przechytrzyć Macieja Woźniaka i doprowadził do wyrównania. Do końca pierwszej części gry minimalną przewagę złapali goście i w 44. minucie po rzucie rożnym strzelili drugą bramkę.

Już dwie minuty po wznowieniu gry okazję do wyrównania miał Petk. Tym razem golkiper Wierzycy sparował piłkę na poprzeczkę. Kilkanaście minut później swoje okazje mieli Żukowski i Kobryń. W 65. minucie Żukowski zdołał pokonać bramkarza gości i zdobył wyrównanie. Kolejne minuty to znowu lepsza gra Wierzycy. W dwóch sytuacjach od utraty bramki uratował Lechię świetnie spisujący się dzisiaj Woźniak. Pod koniec spotkania okazję do przechylenia szali zwycięstwa na stronę Biało-Zielonych miał Gryszkiewicz, jednak bramkarz odbił na rzut rożny. W doliczonym czasie po błędzie defensywy Lechii gola strzelili goście i wygrali spotkanie.

- Trudno coś powiedzieć. Kolejna porażka i do tego popełnialiśmy takie błędy w obronie, któe na tym poziomie są niewybaczalne. Takim zawodnikom nie powinno się to zdarzać. Zespół gości wykorzystał wszystkie nasze błędy w brutalny sposób. Musimy się jeszcze wiele nauczyć. W ofensywie wyglądaliśmy dziś naprawdę dobrze. Strzeliliśmy dwie bramki i powinniśmy mieć mecz zamknięty. Dużo pojedynków przegrywaliśmy w obronie. Byliśmy mało mobilni. Nie sądzę, żeby to był problem w sferze motorycznej. Szczególnie zawiodła faza przejścia z ataku do obrony zwłaszcza przy wysokim presingu - powiedział po meczu trener Dominik Czajka