IV Liga: Lechia U-23 - GKS Kolbudy 4:1

2019-03-09 13:00:00
Drużyna Akademii Lechii Gdańsk występujaca w IV Lidze pokonała na boisku bocznym przy ulicy Traugutta 29 zespół GKS-u Kolbudy 4:1. Bramki dla Biało-Zielonych zdobyli Mateusz Sopoćko, Egy Maulana Vikri i dwie Mateusz Żukowski.

Od początku spotkania zarysowała się spora przewaga zawodników Lechii, którzy długo utrzymywali się w posiadaniu piłki, budując swoje akcje ofensywne. W 14. minucie nasz zespół objął prowadzenie po skutecznym strzale Mateusza Żukowskiego! Asystę przy tym trafieniu zaliczył Mateusz Sopoćko. Obraz gry w kolejnych minutach nie ulegał zmianie, Lechia prowadziła atak, GKS natomiast bronił dostępu do własnej bramki i czekał na okazję do kontrataku. W 39. minucie Dominik Szukiełowicz zagrał do Żukowskiego, który po raz drugi w tym spotkaniu skierował piłkę do siatki. Tuż przed przerwą na 3:0 podwyższył Sopoćko, wykorzystując sytuację sam na sam. Drugą odsłonę rywalizacji lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy po jednym z kontrataków zdołali zdobyć kontaktowego gola. Biało-Zieloni szybko jednak odpowiedzieli, a konkretnie Egy Maulana Vikri! Oba zespoły miały jeszcze swoje szanse, by zmienić wynik, ale ostatecznie nie oglądaliśmy już więcej goli.