• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    04.04.2020, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    11.04.2020, 18:00

Jak współpracować z dzieckiem uprawiającym sport?

2019-09-02 15:15:00
Psychologowie sportu, Natalia Breza i Paweł Habrat, którzy na co dzień pracują w Lechii Gdańsk, spotkali się z nauczycielami klas sportowych Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku.

Spotkanie odbyło się pod hasłem „Psychologiczne aspekty współpracy z dzieckiem uprawiającym sport” i miało na celu wzbogacenie wiedzy na temat współpracy nauczyciela w klasach sportowych. Wzięli w nim udział nauczyciele, wychowawcy oraz trenerzy Akademii Lechii Gdańsk, którzy od tego roku będą współpracować z zawodnikami Lechii przy Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku.

 

- Bardzo cieszy nas inicjatywa, a przede wszystkim chęć do pracy nauczycieli oraz trenerów, którzy chcą lepiej poznać i zrozumieć codzienne funkcjonowanie ucznia-sportowca. Podzieliliśmy się naszym doświadczeniem i wiedzą z zakresu psychologii sportu, ponieważ zdajemy sobie sprawę, że współpraca nauczyciela, trenera oraz ucznia stanowi ważny element kształtowania osobowości młodych ludzi – mówi Paweł Habrat, który na co dzień pracuje z pierwszym zespołem Lechii Gdańsk.

 

 

Podczas szkolenia nauczyciele poznali charakterystykę funkcjonowania ucznia uprawiającego sport wyczynowy, specyfikę pracy nauczyciela, konstrukcję psychologiczną młodzieży sportowej oraz otrzymali praktyczne informacje i wskazówki na temat komunikacji interpersonalnej.

 

- Inicjatywa szkolenia wyszła od dyrekcji szkoły, a dla nas to ważny sygnał, wskazujący na potrzebę i chęć wspierania ucznia uprawiającego sport, a także samorozwoju nauczycieli. Charakter spotkania był teoretyczno- warsztatowy, więc tym bardziej cieszy nas duża aktywność i zaangażowanie uczestników – dodaje Natalia Breza – Manager Biura Zarządu Lechii Gdańsk.

 

 

Od tego roku Akademia Lechii Gdańsk utworzyła osiem klas (2-8, w tym dwie szóste). Chodzą do nich młodzi piłkarze, którzy są na co dzień zawodnikami Akademii. Wszystkie treningi odbywają się w ramach lekcji 5 razy w tygodniu.  Poza treningami piłkarskimi, zawodnicy mają treningi judo, fitness i motoryki oraz dodatkowo treningi indywidualne.

 

Wszystkim nauczycielom i pracownikom szkół życzymy dobrego wejścia w rok szkolny i owocnej współpracy z naszymi podopiecznymi!

 

 

WIĘCEJ ZDJĘĆ

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się