Jakub Arak: Każdy mecz traktuję jako nową historię

2018-12-16 12:20:00
- Po to się gra w piłkę, żeby wygrywać. Bardziej by ciążyło, jakbyśmy nie mogli wygrać. Robimy wszystko, żeby w każdym meczu podtrzymać pewność siebie - mówi przed meczem z Miedzią Legnica napastnik Lechii Jakub Arak.

- Nie zwracałem uwagi na opinie po meczu z Legią Warszawa, które gdzieś się pojawiły. Docierały do nas głosy, że kibice i eksperci narzekali na poziom tego spotkania, ale dla nas najważniejsze są informacje zwrotne od trenerów i skupiliśmy się, żeby jak najlepiej ten mecz przeanalizować. Koncentrujemy się na swojej pracy i nie zmęczyła nas psychicznie otoczka tego meczu. Robimy to, co kochamy, jest to dla nas wymarzona praca i przygotowujemy się jak najlepiej do meczu z Miedzią - mówi Arak.

 

Do końca sezonu zostały dwa mecze. W poniedziałek z Miedzią Legnica i sobotę z Górnikiem Zabrze. Oba zespoły są w dolnej części tabeli, odpowiednio na 13. i 15. miejscu. Czy przewaga punktowa nad najbliższymi rywalami wpływa na podejście do tego meczu?

 

- Staram się podejść do każdego meczu z pokorą. Ekstraklasa już nieraz nas nauczyła, że nie ma tu słabych drużyn. Nie wybiegamy myślami nawet do meczu z Górnikiem, tylko cały czas w naszych głowach jest koncentracja, żeby jak najlepiej podejść do spotkania w Legnicy. Szczególnie, że szykujemy się na trudny mecz, ale jesteśmy gotowi, żeby podjąć wyzwanie - podkreśla napastnik.

 

 

W ostatnim meczu z Miedzią Jakub Arak zdobył bramkę, a Biało-Zieloni pewnie wygrali mecz 2:0.

 

- To bardzo miłe wspomnienie. W tym meczu debiutowałem w Lechii, trenerzy obdarzyli mnie zaufaniem i udało się wykorzystać jedną sytuację. Na dodatek mecz był wygrany. Ja zawsze każde spotkanie traktuję jako nową historię. Wiadomo, że jako napastnik w każdym meczu chcę pomagać drużynie, chce strzelać bramki i nie inaczej będzie w meczu z Miedzią.

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się