• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  01.03.2020, 12:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.03.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  07.03.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  15.03.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  21.03.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.04.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  11.04.2020, 18:00

Jakub Arak: Nie możemy zapomnieć o ciężkiej pracy [WIDEO]

2018-09-04 19:30:00
- Kolejny mecz na zero z tyłu. Wiadomo, że drużyny, które coś osiągają, zazwyczaj są dobrze budowane od obrony. To bardzo cieszy, że jako zespół potrafimy skutecznie bronić, a przy takiej jakości zawodników, których mamy, w każdym meczu jesteśmy w stanie strzelić minimum jedną albo dwie bramki - powiedział napastnik Lechii Gdańsk Jakub Arak po spotkaniu z Koroną.

 

- Uważam, że tak naprawdę żadnemu z zespołów nie udało się w stu procentach zdominować przeciwnika. Akcje często były bardzo szarpane, brakowało długich, wielopodaniowych akcji, gdy któraś drużyna dłużej wymieniałaby piłkę. Taki był ten mecz, na taki byliśmy także przygotowani. Najważniejsze, że udało nam się wyjść z niego zwycięską ręką - podsumował piątkowe spotkanie z Koroną Kielce (2:0) Jakub Arak. 

 

Arak w spotkaniu przeciwko Koronie pojawił się na boisku w drugiej połowie rywalizacji, asystując przy bardzo ważnym trafieniu Flavio Paixao. - Zawsze z dużym dystansem podchodzę do tego czy udaje mi się asystować czy zdobyć bramkę. Statystyki zawsze cieszą, ale cały zespół pracował, abyśmy zbudowali tę akcję. Jeszcze w pamięci potrafię cofnąć sobie, że to wszystko zaczęło się od Patryka Lipskiego, później świetnie dostrzegł mnie Mateusz Sopoćko. Udało mi się wejść na świeżości, uciec obrońcom i dokładnie zagrać do Flavio. Na tym to polega, piłka nożna to gra drużynowa. Całym zespołem udało nam się wykreować sytuację na 2:0. 

 

 

Lechia po 7 kolejkach przewodzi ligowej tabeli z siedemnastoma punktami na koncie. Biało-Zieloni jako jedyna drużyna są cały czas niepokonani. - Wielokrotnie już to mówiłem. Z dużą pokorą podchodzimy do tego. Dobrze wiemy, że tak naprawdę tabela Ekstraklasy liczy się tylko raz, po tej ostatniej kolejce. Możemy teraz cieszyć się, ale to nic nie da. Nie możemy zapomnieć o ciężkiej pracy, nie możemy teraz odpuścić, bo nie po to tyle pracowaliśmy, nie po to zdobyliśmy tyle punktów, aby spocząć na laurach. Przed nami tak naprawdę dwa tygodnie przygotowań do tego maratonu, gdzie będziemy grali spotkania w Ekstraklasie oraz dojdzie jeszcze Puchar Polski. Musimy być gotowi, żeby być  jak najlepiej przygotowani do tych meczów. 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się