• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    23.04.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    30.04.2018, 18:00

Jakub Wawrzyniak: Nie ma dla nas żadnego wytłumaczenia

2017-10-30 21:34:00
- Po takim meczu myślę, że każdy z nas powinien spojrzeć na siebie i odpowiedzieć sobie na pytanie, co każdy z nas wyprawiał na boisku w meczu z Koroną. Tak naprawdę każdy element naszej gry był fatalny. Nie ma dla nas żadnego wytłumaczenia – powiedział po spotkaniu z Koroną Kielce obrońca Lechii Gdańsk Jakub Wawrzyniak.

W spotkaniu z Koroną Lechia poniosła bardzo bolesną porażkę. Na Stadionie Energa Gdańsk Biało-Zieloni przegrali aż 0:5.

 

- Przez pierwsze 15-20 minut wydawało się, że mamy wszystko pod kontrolą. Ale potem dostaliśmy takie „gongi”, że nawet przerwa w meczu niewiele nam pomogła. Korona wygrała zasłużenie, a my, delikatnie mówiąc, nie byliśmy drużyną – podkreślał Wawrzyniak. - Co nie zagrało w starciu z Koroną? Nic. Tak naprawdę każdy element naszej gry był fatalny. Myślę, że teraz każdy z nas powinien spojrzeć na siebie i odpowiedzieć sobie na pytanie, co indywidualnie wyprawiał na boisku – dodał obrońca Lechii.

 

W spotkaniu z Koroną najbardziej szwankowała gra obronna Lechii. Biało-Zieloni w defensywie popełnili szereg błędów, bezlitośnie wykorzystanych przez rywala.

 

- Tak naprawdę Korona w każdym elemencie była lepsza. Oglądałem mecz z Lechem z trybun i uważam, że wszystkich bramek mogliśmy uniknąć. Teraz też stracie przynajmniej trzech goli mogliśmy zapobiec. Nie ma wytłumaczenia dla takich błędów, jakie popełniamy, skoro w dwóch meczach tracimy osiem goli, a mamy wielu zawodników na boisku, którzy mają mentalność defensywną – zaznaczył Wawrzyniak.

 

W piątek gdańszczan czeka kolejne ligowe spotkanie. Biało-Zieloni w derbach Trójmiasta zmierzą się w Gdyni z Arką. Czy w krótkim czasie podopieczni Adama Owena zdołają się pozbierać po dotkliwej porażce?

 

- Wiem, że trudno o optymizm. Mam nadzieję, że w piątek udam nam się wszystkich zaskoczyć. W tym meczu okaże się, jaką drużyną jesteśmy i czy potrafimy się podnieść – zakończył Jakub Wawrzyniak.