• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  19.10.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  27.10.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.11.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  10.11.2018, 18:00

Joao Nunes: Chcemy ułożyć mecz pod siebie

2017-09-22 10:00:00
- Nie możemy pozwolić sobie więcej na to, by to nasi rywale dyktowali nam warunki gry na boisku i byśmy kolejny raz w tym sezonie zmuszeni byli gonić wynik. W spotkaniu z Bruk-Bet Termaliką chcemy od początku do końca ułożyć mecz pod siebie i sięgnąć po trzy punkty – mówi przed sobotnim starciem w Niecieczy pomocnik Lechii Gdańsk Joao Nunes.

Gdańszczanie do meczu z ostatnią drużyną w tabeli wybierają się po spotkaniu z Jagiellonią Białystok w poprzedniej kolejce Lotto Ekstraklasy, w którym w dramatycznych okolicznościach wywalczyli punkt. Decydującą o remisie 3:3 bramkę podopieczni Piotra Nowaka zdobyli bowiem w doliczonym czasie za sprawą Marco Paixao.

 

- Z jednej strony ten punkt cieszy, bo wywalczyliśmy go po ciężkiej pogoni za rywalem, ale kiedy pomeczowe emocje opadły, to przyznaję, że jest to jednak strata dwóch punktów. Świetnie wchodzimy w mecz, strzelamy szybko bramkę i potem zupełnie oddajemy inicjatywę, a przeciwnik strzela nam trzy gole. Nie możemy tak grać – mówi Nunes. – Jeśli wychodzimy na prowadzenie, to musimy dalej trzymać to samo tempo, dalej pracować na drugą bramkę, potem na trzecią. Dopiero wtedy możemy pozwolić sobie na trochę bardziej wyrachowaną grę, jednak wciąż z zachowaniem pełni kontroli – dodaje pomocnik Lechii.

 

- W spotkaniu z Bruk-Bet Termaliką chcemy od początku do końca ułożyć mecz pod siebie i sięgnąć po trzy punkty. Chcemy pokazać, że to my jesteśmy na boisku „szefami”. Na pewno nie możemy dopuścić do takiej sytuacji, jak w poprzednim sezonie, kiedy prowadziliśmy 1:0 i w ostatniej akcji meczu tracimy gola na 1:1. Zdajemy sobie sprawę, że to będzie ciężkie spotkanie, bo historia pokazuje, że z zespołem z Niecieczy gra się nam trudno. Poza tym zmieniono tam teraz trenera, przyszedł nowy szkoleniowiec, co z pewnością da piłkarzom nową energię i motywację – podkreśla Nunes. 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się