• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  27.02.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  02.03.2018, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  11.03.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  16.03.2018, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  31.03.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  07.04.2018, 18:00

Joao Nunes: Dusan Kuciak jest najlepszym bramkarzem w lidze

2017-12-02 16:30:00
- Cieszy nas kolejne zwycięstwo na własnym stadionie. To bardzo ważne trzy punkty, ponieważ ostatnie spotkanie z Cracovią nie zakończyło się po naszej myśli. Potrzebujmy punktów, by iść w górę tabeli, a zwycięstwo ze Śląskiem pozwoliło się nam zbliżyć do pierwszej ósemki - powiedział po wygranym spotkaniu ze Śląskiem Wrocław 3:1 obrońca Lechii Gdańsk Joao Nunes.

- Wydaje mi się, że to było dobre spotkanie. Staraliśmy się grać spokojnie, cierpliwie, szukając okazji do zdobycia bramek, które udało nam się wypracować. Zrealizowaliśmy przedmeczowe założenia, zdobywając komplet punktów. Bracia Paixao strzelili trzy bramki, co na pewno jest dodatkowym pozytywem - kontynuował. 

 

W pierwszej części meczu przy wyniku bezbramkowym Dusan Kuciak obronił rzut karny wykonywany przez Marcina Robaka. 

- To był bardzo ważny moment spotkania. Sędzia zdecydował się podyktować jedenastkę dla Śląska, ale Dusan potwierdził po raz kolejny, że jest najlepszym bramkarzem w całej lidze. Gdybyśmy stracili bramkę, to moglibyśmy mieć problemy z odniesieniem zwycięstwa - komentował. 

 

Joao Nunes w poprzednich rywalizacjach ligowych występował na lewej stronie obrony, ale wobec absencji Grzegorza Wojtkowiaka i powrotu Jakuba Wawrzyniaka został ustawiony przez trenera Adama Owena na środku defensywy.

- Mogę grać na obu pozycjach, z czego trener Owen korzysta. Przychodziłem do Lechii jako środkowy obrońca, ale najważniejsza jest dla mnie regularna gra. Kontuzje i zawieszenia to część piłki nożnej, tego nie można wyeliminować, dlatego cieszę się, że w przypadku problemów trener może wykorzystać moją uniwersalność - dodał brazylijski obrońca. 

  

Biało-Zieloni w następnej kolejce udadzą się do Zabrza na mecz z liderem Lotto Ekstraklasy - Górnikiem. Co zawodnik Lechii sądzi o najbliższym przeciwniku? 

- Górnik ma bardzo silny zespół zbudowany z dobrych zawodników. W pierwszym meczu zremisowanym 1:1 (przyp. red) nie zagrałem, ponieważ nie było mnie wtedy jeszcze w Gdańsku. Oglądałem jednak kilka ich spotkań i mogę powiedzieć, że to solidna drużyna. Wiem także, że będziemy dobrze przygotowani do tej rywalizacji. Chcemy wywieźć z Zabrza korzystny rezultat - zakończył Joao Nunes.