• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    09.02.2019, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    16.02.2019, 20:30

Joao Nunes: Musimy poradzić sobie z trudną sytuacją

2017-12-21 13:00:00
- Jesteśmy w trudnej sytuacji, bo za taką uważam miejsce w tabeli, które zajmujemy po rundzie jesiennej. Ale jesteśmy dorosłymi ludźmi, profesjonalistami i musimy sobie z tym poradzić. Mam nadzieję, że wiosną będzie inaczej – mówi obrońca Lechii Gdańsk Joao Nunes.

 - Na pewno nie możemy być zadowoleni z rundy jesiennej w naszym wykonaniu. Wynik, jaki osiągnęliśmy, jest znacznie poniżej naszych oczekiwań. Jesteśmy w trudnym położeniu, ale jesteśmy też dorosłymi ludźmi, profesjonalnymi piłkarzami i z takimi sytuacjami musimy sobie poradzić. Wierzę, że wiosną tak będzie – mówi Joao Nunes. – Mamy jakość w drużynie, mamy wartościowych piłkarzy, ale czasem po prostu czegoś nam brakuje. Albo gramy dobry mecz, ale nie zdobywamy w nim punktów, jak np. z Legią w Warszawie, albo prowadzimy i nie potrafimy utrzymać zwycięstwa jak w ostatnich meczach z Cracovią czy Sandecją… W piłce czasem tak jest, że przychodzi dołek i my tego w tym sezonie doświadczamy. Spójrzmy na Leicester. Zdobyli mistrzostwo Anglii, a w kolejnym sezonie byli w dole tabeli – dodaje obrońca Lechii Gdańsk.

 

W rundzie jesiennej Nunes był wszechstronnym zawodnikiem Lechii. Grał zarówno na środku obrony, jak i po obu stronach defensywy. W kilku spotkaniach wystąpił również na pozycji defensywnego pomocnika.

 

- Dzięki temu zdobyłem doświadczenie, ale ja należę do takich zawodników, którzy lubią stabilizację na jednej pozycji. W moim przypadku to środek obrony. Rozmawiałem już na ten temat z trenerem Adamem Owenem i zimą będziemy pracować przede wszystkim nad moją grą na stoperze. Tam mogę pomóc drużynie najbardziej – kończy Nunes.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się