• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    20.07.2018, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.07.2018, 18:00

Joao Nunes: Sezon był trudny, zarówno dla nas, jak i dla naszych kibiców [WYWIAD]

2018-05-24 10:00:00
Obrońca Lechii o minionym sezonie, swojej pozycji na boisku i planach na urlop.

- Po dwóch porażkach ze Śląskiem i Termaliką znaleźliście się w trudnej sytuacji, ale zdołaliście z niej wyjść. 

- Czujemy się trochę lepiej. Każdy z nas po meczu z Termaliką zdawał sobie sprawę, że potrzebujemy punktów. Nie było łatwo, ale podnieśliśmy głowy do góry i walczyliśmy w kolejnych spotkaniach. Zależało nam, by szybko wyjaśnić sytuację i zapewnić sobie utrzymanie w Ekstraklasie. 

 

- Trener Lechii Piotr Stokowiec, podobnie jak jego poprzednicy, korzysta z Twoich usług na boku defensywy. Co o tym sądzisz i jak się z tym czujesz?

- Czuję się bardziej komfortowo na środku obrony, gdzie wydaje mi się, że mogę dać więcej od siebie drużynie. Jednak nie mam nic przeciwko decyzjom trenera, który potrzebuje mnie na prawej, czy lewej stronie obrony. Cieszę się z czasu, który mogę spędzać na murawie. Zawsze staram się być możliwie najlepszy, by pomóc kolegom na boisku. 

 

- Kończący się sezon nie był łatwy. Jakbyś go podsumował?

 - Ten sezon był trudny dla wszystkich, zarówno dla nas, jak i dla naszych fanów. Rozpoczęliśmy rozgrywki mając wysokie cele, w kolejnych częściach sezonu plany się zmieniały, ale cały czas były ambitne. Po słabym początku, gdzie długo czekaliśmy na pozytywne rezultaty, frustracja narastała. Żaden z nas nie myślał, że będzie musiał walczyć o utrzymanie, ale wyszliśmy z trudnej sytuacji.

 

- Po meczu z Sandecją udaliście się na urlopy. Jakie są Twoje plany? 

 - Chcę odpocząć. Na początku w domu, w Portugalii. Później zobaczymy. Najważniejsze jest to, by każdy zawodnik zregenerował się psychicznie i fizycznie. Jesteśmy zmęczeni trudnym sezonem. Myślę, że te wakacje będą dobre dla wszystkich. Odpoczną nogi, odpocznie głowa i wrócimy do Gdańska, by dobrze przygotować się do kolejnego sezonu.