• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  31.05.2020, 17:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  05.06.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  09.06.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  14.06.2020, 18:00

Joao Nunes: Wszystko cały czas w naszych rękach

2018-02-16 12:00:00
- Po meczu z Wisłą nie zwiesiliśmy głów, tylko zabraliśmy się do pracy, by w meczu z Piastem sięgnąć po zwycięstwo. Jesteśmy silnie zmotywowani, by wywalczyć komplet punktów, a nastawienie w drużynie jest jak najbardziej pozytywne – mówi przed niedzielnym meczem z drużyną z Gliwic obrońca Lechii Gdańsk Joao Nunes.

Spotkanie z Piastem Gliwice to drugi z rzędu mecz rundy wiosennej LOTTO Ekstraklasy, który Lechia rozegra na Stadionie Energa Gdańsk. W poprzednim Biało-Zieloni zremisowali 1:1 z Wisłą Kraków, a Joao Nunes rozegrał całe spotkanie.

 

- Byłem mocno rozczarowany rezultatem, bo naszym celem była wygrana z Wisłą. Z drugiej jednak strony cieszy fakt, że w defensywie spisaliśmy się znaczniej lepiej, niż to było w meczach rundy jesiennej. Wiadomo, że zdarzyła nam się pomyłka, którą rywal zamienił na gola, więc musimy skupić się na tym, by w kolejnych meczach te pomyłki zdążyć jeszcze naprawić i zapobiec utracie bramki – mówi Nunes, który wiosną może skoncentrować się na grze na jednej pozycji.

 

-  W poprzedniej rundzie rzeczywiście grywałem czy ty na bokach obrony czy w pomocy, ale rozmawiałem o tym zimą z naszym trenerem, że jestem w stanie bardziej pomóc drużynie, kiedy będę pełnił jedną określoną rolę na boisku – wyjaśnia Nunes.

 

Portugalski obrońca Lechii w niedzielę spodziewa się trudnej przeprawy w meczu z Piastem.

 

- Myślę, że nasz rywal będzie skoncentrowany na kontratakach. Piast, podobnie jak my będzie szukał punktów za wszelką cenę, więc pewnie czeka nas sporo walki. Jesteśmy jednak pozytywnie nastawieni, co było widać podczas treningów w tym tygodniu. Nikt z nas nie zwiesił głowy po remisie z Wisłą. Wszystko cały czas jest w naszych rękach, straty są możliwe do odrobienia, więc gramy dalej – zakończył Nunes.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się