• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    20.07.2018, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.07.2018, 18:00

Joao Nunes: Żałuję, że nie dotrwałem do końca meczu

2017-03-19 22:13:00
W hicie 26. kolejki Lotto Ekstraklasy Lechia Gdańsk uległa Legii Warszawa 1:2. Joao Nunes po meczu żałował niewykorzystanych przez Biało-Zielonych szans. Portugalczyk uważa, że przegrała lepsza drużyna.

- W drugiej połowie mieliśmy 4 czy 5 klarownych okazji, których nie wykorzystaliśmy. Gdybyśmy podwyższyli prowadzenie, mecz na pewno zakończyłby się naszym zwycięstwem – mówił po meczu Joao.

Portugalczyk na boisku przebywał przez 60 minut i opuścił je z powodu urazu kolana.

- Lekko je podkręciłem, ale to raczej nic poważnego. Wszystko się wyjaśni, kiedy przejdę badania, ale podczas meczu kolano zaczęło lekko puchnąć i czułem, że nie mogę dać drużynie tyle, ile bym chciał, więc poprosiłem o zmianę – mówił piłkarz.

Joao już po raz kolejny w tym sezonie wystąpił na pozycji defensywnego pomocnika. Po meczu chwalił go trener Piotr Nowak.

- Już na początku tygodnia wiedziałem, że jest taka możliwość, że zagram na tej pozycji, więc byłem na to przygotowany. Wydaje mi się, że zaprezentowałem się dobrze i myślę, że trener może na mnie liczyć wystawiając mnie jako defensywnego pomocnika. Żałuję jedynie, że nie dotrwałem na boisku do końca meczu – mówił Portugalczyk.

Nunes podkreśla, że drużyna już w kolejnym meczu zamierza przerwać passę spotkań bez zwycięstwa, a przerwa na mecze reprezentacji pomoże zespołowi złapać oddech.

- Musimy odpocząć, zresetować głowy i przystąpić do tej najważniejszej części sezonu z nowymi siłami. Teraz zaczną się te kluczowe spotkania. Jestem pewny, że na nie będziemy gotowi – kończy Joao Nunes.