• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  05.06.2020, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  09.06.2020, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  14.06.2020, 18:00

Juniorzy Lechii awansowali do Centralnej Ligi Juniorów!

2019-06-03 11:13:00
Piłkarze Akademii Lechii Gdańsk w ostatni weekend wywalczyli awans do Centralnej Ligi Juniorów - najwyższej klasy rozgrywkowej piłki młodzieżowej w Polsce. Biało-Zieloni przed rokiem nie zdołali wywalczyć awansu, gdy odbywała się reorganizacja ligi, ale w kolejnym sezonie nie mieli sobie równych w rozgrywkach wojewódzkich, a następnie makroregionalnych, zapewniając sobie awans dwie kolejki przed końcem.

Biało-Zieloni w ostatniej serii gier pokonali u siebie Bałtyk Koszalin 3:2, a bramki zdobyli Kuba Lizakowski oraz dwie Karol Landowski. Dzięki temu zwycięstwu nasza drużyna zapewniła sobie awans do CLJ. Przez cały sezon Juniorzy Lechii radzili sobie najlepiej z całej stawki, co potwierdza bilans spotkań. W dwunastu dotychczasowych meczach Lechiści odnieśli dziesięć zwycięstw oraz zanotowali jeden remis i porażkę. 

 

- Nadrzędnym celem sportowym grup drugiego zespołu i U-19 był awans do Centralnej Ligi Juniorów i udało nam się to zrealizować na dwie kolejki przed końcem. Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego obrotu spraw. Zawodnicy zostawili kawał zdrowia. Zwłaszcza że czasami musieli rozgrywać spotkania także w czwartej lidze dzień po dniu, co wpływało na jakość gry. Większość tych chłopców jest z rocznika 2001, a na awansie skorzystają roczniki 2002, 2003 i kolejne. Cieszymy się, że nasi zawodnicy wzięli taką odpowiedzialność. Spowoduje to, że jesienią już każdy praktycznie piłkarze naszej akademii będzie rozgrywał mecze na najwyższym poziomie w zależności od kategorii wiekowej. Podniesie nam to jakość szkolenia i zwiększy przypływ dobrze wyszkolonych zawodników - powiedział trener Lechii Dominik Czajka

 

 

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się