• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  23.02.2019, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  11.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  16.03.2019, 18:00

Juniorzy Młodsi zwyciężają w sparingu z Portowcem Gdańsk 10:0

2018-02-03 16:30:00
Juniorzy Młodsi Akademii Lechii Gdańsk w spotkaniu towarzyskim pokonali piątoligową drużynę Portowca Gdańsk 10:0. Bramki dla Biało-Zielonych prowadzonych przez Dominika Czajkę, Marka Zieńczuka i Mateusza Bąka zdobywali: Piotr Gryszkiewicz, Marcin Wiśniewski, Jan Kopania, Michał Sadowski, Kuba Lizakowski, Mateusz Cegiełka oraz po dwie Marcel Wszołek i Sebastian Rugowski.

Spotkanie toczyło się w bardzo dobrym tempie i obfitowało w piękne trafienia, które zdobywali tylko piłkarze Akademii Lechii Gdańsk. Drużyna Portowca zaprezentowała otwarty futbol, stosując wysoki pressing i wyprowadzając groźne kontrataki. Biało-Zieloni jednak byli niezwykle skuteczni, znajdując sześciokrotnie drogę do bramki rywali w pierwszej części meczu. Po zmianie stron boiska Lechiści dorzucili kolejne cztery trafienia, zwyciężając ostatecznie 10:0.

 

- Bardzo zależało nam na rywalizacji z mocnym przeciwnikiem, który gra przede wszystkim w piłkę, co pozwoliło drużynie przećwiczyć elementy, nad którymi pracowaliśmy w ostatnich mikrocyklach. Zdajemy sobie sprawę, że już za nami pięć tygodni wytężonej  pracy i nogi piłkarzy są ciężkie, przez to jeszcze nie ma dużej dynamiki, ale zawodnicy otrzymają kilka dni wolnego po środowym sparingu, by nabrać świeżości - powiedział po meczu trener Lechii U-17 Dominik Czajka.

 

Lechia Gdańsk - Portowiec Gdańsk 10:0 (6:0)

Bramki: Marcel Wszołek (2), Sebastian Rugowski (2), Piotr Gryszkiewicz, Marcin Wiśniewski, Jan Kopania, Michał Sadowski, Kuba Lizakowski, Mateusz Cegiełka

Skład Lechii w pierwszej części meczu: Woźniak - Wiśniewski, Marek Kapuściński, Kopania - Wszołek, Cegiełka, Szukiełowicz, Narożny, Gryszkiewicz - Rugowski

Ustawienie Lechii w drugiej połowie spotkania: Chomicz - Dymerski, Lekowski, Rycewicz, Dima, Kałuziński, Lizakowski, Sadowski, Niewiadomski, Cegiełka, Narożny

Trenerzy: Dominik Czajka, Marek Zieńczuk i Mateusz Bąk

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się