• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    20.07.2018, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.07.2018, 18:00

Karol Fila: Czuję ogromną różnicę

2017-03-10 16:30:00
Początek roku był niesłychanie intensywny dla młodego pomocnika Lechii Gdańsk, Karola Fili. Najpierw trener Piotr Nowak przesunął go do zespołu seniorów i zabrał na obóz przygotowawczy do tureckiego Belek. Następnie piłkarz przedłużył umowę z klubem, a w spotkaniu 22. kolejki Lotto Ekstraklasy znalazł się w meczowej osiemnastce. Na debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej będzie musiał jednak jeszcze poczekać.

- Czuję, że w ostatnich tygodniach poczyniłem postępy. Czuję ogromną różnicę. Trening z pierwszą drużyną, z takimi zawodnikami daje bardzo dużo. A podpatrywanie z bliska takich piłkarzy jak Milos Krasić czy Sebastian Mila to czysta przyjemność. Można się dużo nauczyć – przyznaje Karol Fila.

18letni piłkarz zapowiada, że będzie cierpliwie czekał na swoją szansę w pierwszym zespole. Jeśli natomiast trener Piotr Nowak zadecyduje, że pomocnik znajdzie się poza meczową osiemnastką na spotkania Lotto Ekstraklasy, będzie pomagał zespołowi Juniorów Starszych w rozgrywkach CLJ.

- Sądzę, że przydam się zespołowi, zresztą grałem z chłopakami jesienią i wszyscy świetnie się znamy, więc to, że na co dzień nie trenowałem z drużyną nie powinno być przeszkodą. Jesień zakończyliśmy świetną passą spotkań bez porażki i teraz będziemy starali się ją śrubować i jak najczęściej wygrywać. Ta drużyna ma ambitne cele, a ja postaram się pomóc – kończy Karol Fila.