Karol Fila: Każdy mecz trzeba wyszarpać

2019-03-15 15:30:00
- W polskiej lidze nigdy nie można być pewnym zwycięstwa i każdy mecz trzeba wyszarpać. Wiemy, że Zagłębie to w tej chwili lepszy zespół niż w rundzie jesiennej. Z pewnością czeka nas również inny mecz niż ten w Gdańsku, kiedy Lechia wygrała 4:1 - powiedział przed sobotnim meczem z Zagłębiem Sosnowiec zawodnik Lechii Gdańsk Karol Fila.
Drużyna Zagłębia w przerwie zimowej przeszła dużą metamorfozę kadrową, a na wiosnę świetnie radzi sobie przed własną publicznością. - Zrobili dużo transferów i szczególnie u siebie są groźni. Jeśli zagram, to będę musiał bardzo uważać na Żarko Udoviczicia. Ma on świetną lewą nogę, potrafi dokładnie dośrodkować w pełnym biegu. Groźny zawodnik, który stylem gry i umiejętnościami bardzo przypomina naszego Filipa Mladenovicia. Dla nas to będzie mecz, który musimy wygrać za wszelką cenę, bez względu na okoliczności.
 
Fila zagrał we wszystkich sześciu wiosennych spotkaniach. - Cieszę się, że w tej rundzie mam tak dużo możliwości do gry. To dla mnie bezcenne doświadczenie, bo ja cały czas uczę się tej pozycji. Zdaję sobie sprawę, że wciąż popełniam błędy, szczególnie jeśli chodzi o zachowania obronne. Dużo nad tym pracuję z trenerem Jarosławem Bieniukiem. Za to, jeśli chodzi o grę ofensywną, to wydaje mi się, że jest dobrze. 
 
W ostatnich dniach Karol Fila po raz pierwszy został powołany do reprezentacji Polski, w której zagra dla zespołu U-21. - Bardzo się cieszę z tego powołania i czuję wielką dumę. Będę chciał udowodnić, że zasłużyłem na miejsce w kadrze, a moim celem jest wyjazd na tegoroczne młodzieżowe mistrzostwa Europy. Wiem, że na prawej obronie jest duża rywalizacja, ale będę walczył. 
 
 
Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się