Kenny Saief: Chcę pomóc Lechii w odnoszeniu zwycięstw [WYWIAD]

2020-02-17 10:00:00
- Będę dawał z siebie wszystko i starał się pomagać klubowi w odnoszeniu zwycięstw - mówi nowy zawodnik Biało-Zielonych Kenny Saief.

Kenny, witamy w Gdańsku. Jak to się stało, że trafiłeś do Lechii?

 

Kenny Saief, nowy zawodnik Lechii Gdańsk: - Lechia wyraziła zainteresowanie moją osobą i złożyła mi ofertę. Wówczas postanowiłem dowiedzieć się więcej na temat klubu oraz miasta i szczerze mówiąc byłem bardzo pozytywnie zaskoczony. Udało nam się porozumieć i na pewno będę oddawał na boisku serce, bo zawsze robię to dla klubu, w którym występuję.

 

Jak wyglądał proces zdobywania informacji na temat klubu i miasta?

 

- Bardzo pomocny okazał się mój kolega Łukasz Teodorczyk, z którym rozmawiałem na ten temat. Występowaliśmy razem przez 1,5 roku w Anderlechcie i jest moim bardzo dobrym kolegą. Jako że jest z Polski jego opinia była dla mnie bardzo istotna. Powiedział wiele pozytywnych rzeczy, dlatego cieszę się, że jestem w Gdańsku.

 

Na jakich pozycjach możesz występować i czujesz się najlepiej?

 

- Jestem naprawdę uniwersalnym zawodnikiem, który może występować na kilku pozycjach. Najlepiej czuje się na skrzydłach, mogę występować na obu, choć lepiej czuję się na lewej stronie. Zdarzało mi się również grać na lewej obronie, także możliwości jest sporo.

 

Jakie masz cele na te kilka najbliższych miesięcy w Polsce?

 

- Należę do osób, która gdziekolwiek jest, chce odnosić sukcesy i nie inaczej będzie w Lechii. Będę dawał z siebie wszystko i starał się pomagać klubowi w odnoszeniu zwycięstw. Mam nadzieję, że wspólnym siłami uda nam się osiągnąć sukces.

 

W Gdańsku jest piękny stadion i wspaniali fani. Chciałbyś im coś przekazać, zanim zadebiutujesz w barwach Lechii?

 

- Nie mogę się doczekać aż ich poznam i zobaczę, jak wspierają zespół. Mam nadzieję, że będą cieszyć się moją grą, jak i całej drużyny. Liczę na ich gorące wsparcie, które pozwoli nam na wygrywanie kolejnych spotkań.

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się