04.04.2020, 18:00
    11.04.2020, 18:00

Kielce odczarowane przez Lechię [RELACJA]

2020-03-01 12:08:00
Lechia Gdańsk pokonała Koronę Kielce 2:1 i wraca do Gdańska z bardzo ważnymi trzema punktami. Bramki dla naszej drużyny zdobyli Flavio Paixao oraz Maciej Gajos.

W szeregach Biało-Zielonych od początku widoczna była ogromna determinacja, którą starali się przekładać na kolejne sytuacje bramkowe. Z bardzo dobrej strony pokazywali się Flavio Paixao oraz Omran Haydary. Ich akcje sprawiały ogromne problemy defensorom Korony. W 18 minucie Lechii udało się objąć prowadzenie. Doskonałym dośrodkowaniem z rzutu rożnego popisal się Filip Mladenović, znajdując tam nikogo innego, jak niezawodnego Flavio Paixao. Nasz kapitan precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce gospodarzy i utonął w objęciach kolegów z drużyny.

Po bramce Lechia nieco się cofnęła za co mogła zapłacić naprawdę sporo. Groźne uderzenia oddawał Matej Pucko, a w zawodnikach z Kielc było widać coraz większe zapędy ofensywne. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę oko w oko z Dusanem Kuciakiem stanął Bojan Cecaric, jednak jego strzał przeleciał obok słupka bramki Biało-Zielonych. Był to jednak sygnał ostrzegawczy przed drugą częścią spotkania.

Gdańszczanie jednak nie zaczęłi najlepiej drugiej polowie, ponownie oddając inicjatywę Koronie. Cenę za to zapłacili w 52 minucie, kiedy to w zamieszaniu w polu karnym znalazł się Michał Papadopoulos i pewnym strzałem wyrównał stan meczu. Korona złapała wiatr w żagle, a Lechia zupełnie stanęła. Kilkoma wysokiej klasy interwencjami popisal się ponownie Dusan Kuciak i tylko dzięki temu Biało-Zieloni nie przegrywali.

Korona z biegiem czasu opadła nieco z sił i to Lechia zaczęła dyktować warunki gry. Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem to w 89 minucie w polu karnym kielczan doskonale odnalazł się Maciej Gajos i zdobył zwycięską bramkę dla Biało-Zielonych. Lechia zdobyła jakże cenne trzy punkty i wygrała w Kielcach po raz pierwszy od 2012 roku.

Korona Kielce - Lechia Gdańsk 1:2 (0:1)

Bramki: Papadopoulos 61' - Paixao 18', Gajos 89

Korona: Kozioł - Spychała, Marquez, Kovacevic, Pacinda - Zalazar, (Theobalds 86') Radin, Forsell, Cebula (Papadopoulos 42'), Pucko - Cecarić

Lechia: Kuciak - Mladenović, Maloca, Nalepa, Kobryń - Tobers, Makowski (Kubicki 80'), Gajos - Conrado (Pietrzak 62'), Haydary (Saief 69'), Paixao

Zółte kartki: Kozioł, Forsell (Korona), Conrado, Nalepa, Kuciak, Tobers, Mladenović, Maloca (Lechia)

Czerwona kartka: Kovacević (Korona)