23.04.2018, 18:00
    30.04.2018, 18:00

Kolejne #DerbyTrojmiasta dla Lechii!

2018-04-13 20:27:00
Kolejne derby Trójmiasta dla Lechii Gdańsk. W dzisiejszym meczu Biało-Zieloni wygrali z Arką w Gdyni 2:1.

Mecz zaczął się dla Lechii Gdańsk źle. W 9. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Arki po ręce Pawła Stolarskiego. Pewnie wykorzystał go Mateusz Szwoch.

Na wyrównanie musieliśmy czekać do 22. minuty, gdy podanie Oliviery wykorzystał Vitoria. W 43. minucie na 2:1 podwyższył Flavio Paixao, który strzelił piątą bramkę w trzecim meczu derbowym z rzędu.

W drugiej połowie mieliśmy typowy mecz walki. Pod koniec Dusan Kucak fantastycznie wybronił strzał jednego z gdynian i chwilę później sędzia zakończył mecz.

Bilans Derbów Trójmiasta w Ekstraklasie to dziewięć wygranych, dwa remisy i zero przegranych.

Teraz czeka nas mecz z Cracovią Kraków w Gdańsku. 23 kwietnia o godz. 18 widzimy się na stadionie!

Arka Gdynia 1:2 Lechia Gdańsk

Bramki: 1:0 - Szwoch 9' (k.), 1:1 - Vitoria 22', 1:2 - F. Paixao 43'

Arka Gdynia: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Frederik Helstrup, Michał Marcjanik, Adam Marciniak - Dawid Sołdecki, Luka Zarandia, Andrij Bohdanow (74' Michał Nalepa), Mateusz Szwoch, Marcus Vinicius da Silva (46' Maciej Jankowski) - Rafał Siemaszko (58' Enrique Esqueda).

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Paweł Stolarski (84' Joao Nunes), Michał Nalepa, Steven Vitoria, Jakub Wawrzyniak - Lukas Haraslin (65' Filip Mladenović), Daniel Łukasik, Simeon Sławczew, Patryk Lipski, Joao Oliveira (79' Milos Krasić) - Flavio Paixao.

Żółte kartki: Szwoch, Marcus, Jankowski, Sołdecki, Marcjanik (Arka), Stolarski, Łukasik, Vitoria, Kuciak, Nalepa, Nunes (Lechia).