• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  23.02.2019, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  11.03.2019, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  16.03.2019, 18:00

Kolejne sparingowe zwycięstwo Juniorów Młodszych, Lechia - ŁKS 2:1

2018-02-07 16:15:00
Juniorzy Młodsi Akademii Lechii Gdańsk w spotkaniu towarzyskim pokonali 2:1 rówieśników z Akademii ŁKS-u Łódź występujących, podobnie jak nasz zespół, w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów Młodszych. Biało-Zieloni prowadzeni przez Dominika Czajkę, Marka Zieńczuka i Mateusza Bąka zwyciężyli po trafieniu samobójczym i golu zdobytym przez Kubę Lizakowskiego.
W pierwszej części meczu lepiej prezentowali się zawodnicy ŁKS-u, stosując wysoki pressing, z którym długo nie mogli poradzić sobie Biało-Zieloni. Przeciwnicy swoją przewagę udokumentowali w 30. minucie spotkania, wykorzystując błąd całego zespołu Lechii. Ładnym uderzeniem z około 15 metrów Macieja Woźniaka pokonał Artur Sójka. Po stracie gola Lechiści zdecydowanie przyspieszyli grę, ale do przerwy wynik nie uległ już zmianie. 
 
 
Po przerwie Lechia zaczęła grać szybciej i dokładniej, długo budując atak pozycyjny, co zmuszało przeciwników do biegania. W 55. minucie padł gol wyrównujący, a jego autorami byli zawodnicy ŁKS-u. Piłka po nieporozumieniu bramkarza z obrońcą wpadła do siatki. Biało-Zieloni poszli za ciosem, wychodząc na prowadzenie po szybciej akcji duetu Kamil Sikora - Kuba Lizakowski, a na listę strzelców wpisał się ten drugi. W końcówce meczu Lechiści mieli jeszcze dwie stuprocentowe okazje, ale golkiper ŁKS-u doskonale radził sobie na linii bramkowej. 
 
- Zmierzyliśmy się z bardzo dobrym przeciwnikiem, którego chciałbym pochwalić za prezentowany wysoki poziom oraz kulturę gry - ocenił szkoleniowiec. - Jesteśmy zadowoleni z ciężkiej pracy, jaką wykonaliśmy w ostatnim okresie. Zawodnicy dostaną teraz pięć dni wolnego, by nabrać świeżości, a następnie będziemy pracować już nad eliminowaniem błędów, jakie powtarzamy w sparingach. Mamy jeszcze trochę czasu i mam nadzieję, że do startu ligi będziemy już gotowi - podsumował trener Lechii U-17 Dominik Czajka. 
 
Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź 2:1 (0:1)
Bramki dla Lechii: Trafienie samobójcze, Kuba Lizakowski 
Skład Lechii w pierwszej części meczu: Woźniak - Wiśniewski, Marek, Kapuściński, Kopania - Wszołek, Petk, Gryszkiewicz, Narożny, Lizakowski, Rugowski
Ustawienie Lechii w drugiej połowie spotkania: Michałowski - Rycewicz, Dymerski, Dima, Kuźniarski - Niewiadomski, Cegiełka, Kałuziński, Szukiełowicz, Sadowski, Sikora
Trenerzy: Dominik Czajka, Marek Zieńczuk i Mateusz Bąk
Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się