04.11.2018, 18:00
    10.11.2018, 18:00

Kolejne sparingowe zwycięstwo Juniorów Młodszych, Lechia - ŁKS 2:1

2018-02-07 16:15:00
Juniorzy Młodsi Akademii Lechii Gdańsk w spotkaniu towarzyskim pokonali 2:1 rówieśników z Akademii ŁKS-u Łódź występujących, podobnie jak nasz zespół, w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów Młodszych. Biało-Zieloni prowadzeni przez Dominika Czajkę, Marka Zieńczuka i Mateusza Bąka zwyciężyli po trafieniu samobójczym i golu zdobytym przez Kubę Lizakowskiego.
W pierwszej części meczu lepiej prezentowali się zawodnicy ŁKS-u, stosując wysoki pressing, z którym długo nie mogli poradzić sobie Biało-Zieloni. Przeciwnicy swoją przewagę udokumentowali w 30. minucie spotkania, wykorzystując błąd całego zespołu Lechii. Ładnym uderzeniem z około 15 metrów Macieja Woźniaka pokonał Artur Sójka. Po stracie gola Lechiści zdecydowanie przyspieszyli grę, ale do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Po przerwie Lechia zaczęła grać szybciej i dokładniej, długo budując atak pozycyjny, co zmuszało przeciwników do biegania. W 55. minucie padł gol wyrównujący, a jego autorami byli zawodnicy ŁKS-u. Piłka po nieporozumieniu bramkarza z obrońcą wpadła do siatki. Biało-Zieloni poszli za ciosem, wychodząc na prowadzenie po szybciej akcji duetu Kamil Sikora - Kuba Lizakowski, a na listę strzelców wpisał się ten drugi. W końcówce meczu Lechiści mieli jeszcze dwie stuprocentowe okazje, ale golkiper ŁKS-u doskonale radził sobie na linii bramkowej.

- Zmierzyliśmy się z bardzo dobrym przeciwnikiem, którego chciałbym pochwalić za prezentowany wysoki poziom oraz kulturę gry - ocenił szkoleniowiec. - Jesteśmy zadowoleni z ciężkiej pracy, jaką wykonaliśmy w ostatnim okresie. Zawodnicy dostaną teraz pięć dni wolnego, by nabrać świeżości, a następnie będziemy pracować już nad eliminowaniem błędów, jakie powtarzamy w sparingach. Mamy jeszcze trochę czasu i mam nadzieję, że do startu ligi będziemy już gotowi - podsumował trener Lechii U-17 Dominik Czajka.

Lechia Gdańsk - ŁKS Łódź 2:1 (0:1)
Bramki dla Lechii: Trafienie samobójcze, Kuba Lizakowski
Skład Lechii w pierwszej części meczu: Woźniak - Wiśniewski, Marek, Kapuściński, Kopania - Wszołek, Petk, Gryszkiewicz, Narożny, Lizakowski, Rugowski
Ustawienie Lechii w drugiej połowie spotkania: Michałowski - Rycewicz, Dymerski, Dima, Kuźniarski - Niewiadomski, Cegiełka, Kałuziński, Szukiełowicz, Sadowski, Sikora
Trenerzy: Dominik Czajka, Marek Zieńczuk i Mateusz Bąk