28.10.2017, 00:00
    04.11.2017, 00:00

Komplet zwycięstw zespołów Akademii. Wygrane derby !!!

2017-04-20 10:41:00
W środowych spotkaniach ligowych wystąpiły cztery zespoły Akademii Lechii Gdańsk. Trampkarze i Młodzicy Biało-Zielonych odnieśli komplet zwycięstw, między innymi w derbach Trójmiasta!!!

Na bocznym boisku stadionu przy ulicy Traugutta Trampkarze Lechii podejmowali drużynę z Bytowa. Zwyciężyli 5:0, a na listę strzelców wpisało się czterech zawodników. W tabeli rozgrywek wojewódzkich Biało-Zieloni powiększyli przewagę nad resztą stawki do 7 punktów.

17. kolejka I Ligi Wojewódzkiej C1 Trampkarzy (U-15)

Lechia Gdańsk – U-2 Bytów 5:0

Bramki: Łukasz Jandziński 2, Hubert Bugajewski, Michał Sadowski, Dawid Ogrodowczyk

Trener: Maciej Duraś

Podobnie jak w niedzielę zespół seniorów, tak i w środę w lidze wojewódzkiej rocznika 2003 Lechia udowodniła swoją supremację w Trójmieście, w dodatku w meczu rozgrywanym w Gdyni. Zwycięstwo podopiecznym Grzegorza Grzegorczyka ułatwiła czerwona kartka, którą Arka została ukarana jeszcze w pierwszej połowie spotkania. Po meczu derbowym nie zabrakło w szatni śpiewu „Trójmiasto jest nasze”  w wykonaniu naszych młodych piłkarzy.

19. kolejka I Ligi Wojewódzkiej C2 Trampkarzy (U-14)

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk 0:2

Bramki: Jakub Cieślicki, Stanisław Loch

Trener: Grzegorz Grzegorczyk

Daleki wyjazd jak na warunki ligi wojewódzkiej zaliczyli Młodzicy Lechii. Podopieczni Tomasza Dawidowskiego przywieźli z Ustki skromne, ale cenne zwycięstwo. Jedynego gola w tym spotkaniu zdobył Grzegorz Andrasz.

19. kolejka I Ligi Wojewódzkiej D1 Młodzików (U-13)

Jantar Ustka - Lechia Gdańsk 0:1

Bramki: Grzegorz Andrasz

Trener: Tomasz Dawidowski

Łatwej przeprawy w derbach Gdańska nie mieli Lechiści z rocznika 2005. Zespół osłabiony był brakiem 6 czołowych zawodników, którzy dostali powołania do kadry Pomorza. Biało-Zieloni bramki zdobywali dopiero po przerwie, ale ich zwycięstwo nie podlegało dyskusji. Podopieczni Pawła Budziwojskiego wciąż nie stracili jeszcze w tym sezonie ani jednego gola…

17. kolejka Ligi D2 Młodzików grupy 3 (U-12)
Gedania Gdańsk - Lechia Gdańsk 0:3
Bramki dla Lechii: Tomasz Serafin, Marcin Adamik, Stanisław Kocemba