04.04.2020, 18:00
    11.04.2020, 18:00

Lechia - Chojniczanka 2:3 w meczu sparingowym

2020-01-16 14:50:00
W pierwszym meczu sparingowym podczas przygotowań do rundy wiosennej Biało-Zieloni przegrali z MKS Chojniczanką 2:3. Bramki dla Lechii strzelili Flavio Paixao i Jaroslav Mihalik.

Od początku meczu atakowali Lechiści. W 4. minucie piłka wpadła do siatki, ale sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej kapitana Lechii Flavio Paixao. Po minucie Portugalczyk wykorzystał podanie Lukasa Haraslina i tym razem prawidłowo pokonał bramkarza Chojniczanki. W 10. minucie Haraslin był bliski zdobycia bramki. W tej akcji piłkę odbił golkiper Chojniczanki Radosław Janukiewicz. Kilka minut później po dobrej akcji zespołowej przed szansą stanął Patryk Lipski, jednak ponownie interweniował bramkarz drużyny gości. W 14. minucie znakomity strzał z dystansu oddał Jacek Podgórski. Piłka wpadła do siatki tuż przy słupku i Chojniczanka wyrównała stan meczu. W 23. minucie ponownie drużyna gości zagroziła bramce Lechii, ale zawodnik Chojniczanki strzelił obok bramki. Po kilkunastu minutach ponownie zaatakowali piłkarze gości. Mateusz Kuzimski silnym strzałem zdołał pokonać Macieja Woźniaka i Chojniczanka objęła prowadzenie. Kilkadziesiąt sekund później Haraslin próbował przelobować Janukiewicza, ale piłka wpadła w boczną siatkę. Kilka minut przed przerwą bezpośrednio z rzutu wolnego bramkę zdobył Bartosz Wolski. Po upływie 45 minut arbiter zakończył pierwszą połowę gry.

Drugą część gry rozpoczęło 10 nowych zawodników Lechii. W składzie pozostał jedynie Maciej Woźniak. Po upływie kilkunastu minut pierwszą okazję do zdobycia gola miał Jakub Arak, jednak piłka po odbiciu od defensora drużyny gości nie zaskoczyła Andrzeja Witana. W 67. minucie strzał z rzutu wolnego oddał Maciej Gajos, ale piłka minęła bramkę. W 75. minucie świetne podanie do Daniela Łukasika wykonał Jakub Kałuziński. Pomocnik Lechii dośrodkował i Jaroslav Mihalik strzałem z głowy pokonał Witana. Lechia zdobyła bramkę kontaktową. 3 minuty przed końcem okazję miał jeszcze Gajos, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Lechia Gdańsk - Chojniczanka Chojnice 2:3 (1:3)

Bramki: Flavio Paixao (5.), Jaroslav Mihalik (75.) - Jacek Podgórski (14.), Mateusz Kuzimski (36.), Bartosz Wolski (42.)

Żółte kartki: Lukas Haraslin (28.), Kacper Sezonienko (68.)

Lechia Gdańsk (I połowa): Maciej Woźniak - Karol Fila, Mario Maloca, Filip Dymerski, Conrado - Tomasz Makowski, Patryk Lipski, Kacper Urbański - Egy Maulana Vikri, Flavio Paixao, Lukas Haraslin

Lechia Gdańsk (II połowa): Maciej Woźniak - Paweł Żuk, Rafał Kobryń, Daniel Łukasik, Filip Mladenović - Marcel Wszołek, Maciej Gajos, Jakub Kałuziński - Jaroslav Mihalik, Jakub Arak (65. Kacper Sezonienko), Zarko Udovicić