• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  20.07.2018, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  27.07.2018, 18:00
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  04.08.2018, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  10.08.2018, 18:00

Lechia czwarta w Wawrzkowiźnie

2017-09-13 10:00:00
Niedzielny IV turniej piłkarski KIBICE RAZEM, rozegrany 10 września, poprzedzony był dniem pełnym atrakcji dla wszystkich uczestników rozgrywek. Od godzin południowych w sobotę do Ośrodka Sportu i Rekreacji Wawrzkowizna nieopodal Bełchatowa zjeżdżały się wszystkie drużyny, które miały powalczyć o tytuł najlepszej ekipy spod znaku "KR".

Na miejscowym boisku oprócz ekipy Biało-Zielonych mieli zaprezentować się także, Śląsk Wrocław, Jagiellonia Białystok, Górnik Zabrze, Miedź Legnica, Ruch Chorzów, Lech Poznań, GKS Bełchatów, Korona Kielce, Polonia Warszawa, GKS Tychy, Motor Lublin, Pogoń Szczecin, Arka Gdynia i Sandecja Nowy Sącz. Stawkę działających już ośrodków uzupełniła drużyna Stali Mielec, której to kibice w niedalekiej przyszłości również u siebie będą mieli KR-ke. Nasza drużyna w pierwszej fazie miała zmierzyć się z Pogonią Szczecin, Stalą Mielec i Ruchem Chorzów.

 

Fazę grupową rozpoczęliśmy od efektownego zwycięstwa 5:0 z Ruchem Chorzów. Chwilę później przyszła kolej na pojedynek z Pogonią Szczecin zakończony również naszym zwycięstwem 3:0. W ostatnim meczu tej fazy czekała nas batalia ze Stalą Mielec. Drużyna, którą występowała gościnnie w turnieju szła jak burza, strzelając w dwóch pierwszych meczach 19 bramek, nie tracąc żadnej. Nasi chłopcy nie zamierzali się jednak poddawać i po walce ulegli "biało-niebieskim" 0:2. W wyniku czego do ćwierćfinałów awansowaliśmy z drugiej pozycji w grupie, a tam czekała na nas Sandecja Nowy Sącz.

 

Mecz z "beniaminkiem" Ekstraklasy przebiegał w dramatycznych okolicznościach. Zarówno jedna, jak i druga drużyna mogły zapewnić sobie udział w półfinale w regulaminowym czasie gry, jednak głównie za sprawą bramkarzy trzeba było rozegrać konkurs rzutów karnych. A w nich bohaterem został nasz bramkarz Bartek, który nie pozwolił się ani razu pokonać przeciwnikom, podczas gdy jego koledzy zdobyli 2 bramki. Radość była ogromna, bo Biało-Zieloni zameldowali się w półfinale.

 

W drodze do finału czekała jednak trudna przeprawa. Przyszło się nam mierzyć po raz drugi tego dnia ze Stalą Mielec. Pierwszy gwizdek sędziego, szybka bramka naszych chłopaków i konsternacja w drużynie przeciwnika. Ich bramkarz po raz pierwszy w turnieju zmuszony był do wyciągania piłki z bramki. Rewelacja turnieju zwarła jednak szyki i wygrała ostatecznie mecz 4:1. Całej naszej drużynie ciężko było pogodzić się z porażką, ale nie było czasu na roztrząsanie tego meczu, ponieważ lada moment rozpocząć się miał mecz o 3 miejsce, w którym wystąpił również GKS Tychy. Ostatni tego dnia mecz zakończył się zwycięstwem "tyskich" 1:0, co ostatecznie uplasowało nas na 4 miejscu.

 

Nasza drużyna z pewnością nie ma się co smucić bo przysporzyła wszystkim kibicom w każdym meczu mnóstwo emocji, jako jedyna potrafiła strzelić gola Stali Mielec, która w ostatecznym rozrachunku, po wygranej w karnych z Motorem Lublin, wygrała cały turniej. Warto zaznaczyć, że obie drużyny, które wystąpiły w finale reprezentowane były przez klubowe akademie chłopców z rocznika 2005, były to najstarsze drużyny w całej stawce, a nasza drużyna w 90% składała się natomiast z chłopców z rocznika 2007. W takich rozgrywkach różnica dwóch lat to na prawdę dużo, co można było zaobserwować na boisku, szczególnie po warunkach fizycznych. Mimo tego mali Lechiści dzielnie walczyli i imponowali swoją zadziornością oraz charakterem, jaki chciałoby się oglądać za każdym razem również na boiskach Ekstraklasy.

 

Drużyna Kibice Razem Lechia Gdańsk wystąpiła pod opieką trenera Łukasza Tomkiewicza w składzie: Bartłomiej Kałduński, Igor Sokół, Adam Krawczyk, Alan Potrawka, Mikołaj Firlej, Aleksander Rokowski, Maksymilian Kotłowski, Jakub Tetyk

 

Wielkie brawa chłopaki!

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się