21.12.2019, 18:00
    08.02.2020, 18:00

Lechia Gdańsk pokonała Brøndby IF 2:1

2019-07-25 20:52:00
W meczu drugiej rundy eliminacji do Ligi Europy Lechia wygrała z Brøndby IF 2:1. Bramki dla Biało-Zielonych strzelali Flavio Paixao z rzutu karnego i Patryk Lipski. Rewanż odbędzie się 1 sierpnia na Stadionie Brøndby IF w Kopenhadze.

Mecz rozpoczął się od niebezpiecznej akcji Brøndby. W 3. minucie po rzucie rożnym na bramkę uderzał Simon Hedlund, jednak piłka przeleciała nad poprzeczką. Po pozycyjnym ataku w 12. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Karol Fila. Bramkarz interweniował i piłka wyszła na rzut rożny. Chwilę później błąd duńskiej defensywy próbował wykorzystać Flavio Paixao, jednak minimalnie chybił. W kolejnej akcji przytomnie zachował się Lukas Haraslin, który w dogodnej sytuacji strzelił obok słupka bramki gości. W 25. minucie po faulu na Filipie Mladenoviciu sędzia podyktował rzut karny. Do piłki podszedł Paixao i pewnym strzałem w środek bramki pokonał Marvina Schwäbe. Kilka minut później świetne dośrodkowanie w pole karne posłał Fila, jednak obrońcy Brøndby wybili piłkę na rzut rożny. Po krótkim rozegraniu okazję do podwyższenia wyniku miał Haraslin, jednak strzelał niecelnie. W 41. minucie po rzucie rożnym do groźnej sytuacji doszedł Paixao, ale strzał z głowy przeleciał minimalnie nad poprzeczką. W ostatniej akcji pierwszej połowy okazję do zdobycia gola miał Kamil Wilczek. Napastnik Brøndby strzelił w światło bramki, ale futbolówkę złapał Dusan Kuciak.

Dwie minuty po wznowieniu gry przed szansą strzelenia drugiej bramki w tym meczu stanął Paixao. Napastnik Lechii nieczysto odbił piłkę i wyleciała w trybuny. W 50. minucie Paixao pokonał ponownie bramkarza Brøndby, ale w momencie podania Zarko Udovicicia był na pozycji spalonej. W 59. minucie niebezpiecznie zrobiło się pod bramką Lechii. Po kontrataku do piłki doszedł Hedlund i pokonał Kuciaka. Cztery minuty później Lechia wyszła na prowadzenie. Patryk Lipski oddał silny strzał głową, a świetnie asystował Karol Fila. W 71. minucie przed szansą stanął Fila. Silne uderzenie po ziemi z dystansu było niecelne. Niewiele zabrakło, aby Udovicić przeciął tor lotu piłki. Kilka minut później groźnie zrobiło się pod bramką gospodarzy. Wilczek nie trafił jednak w piłkę i niebezpieczeństwo zostało zażegnane. Kolejna groźna akcja Brøndby, jednak Paulus Arajuuri uderzył w poprzeczkę, a po chwili Fila wybił piłkę na rzut rożny. W doliczonym czasie gry Artur Sobiech silnie strzelił z głowy. Futbolówka odbiła się od poprzeczki i wpadła w ręce Schwäbe.

II runda eliminacji Ligi Europy

Lechia Gdańsk - Brøndby IF 2:1 (1:0)

Bramki: Flavio Paixao (26.-k.), Patryk Lipski (63.) (Lechia) - Simon Hedlund (59.) (Brøndby)

Żółte kartki: Filip Mladenović (55.), Tomasz Makowski (87.) (Lechia) - (Brøndby)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Karol Fila, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Daniel Łukasik, Jarosław Kubicki, Patryk Lipski (83. Tomasz Makowski) - Lukas Haraslin (79. Sławomir Peszko), Flavio Paixao (K) (74. Artur Sobiech), Zarko Udovicić

Brøndby IF: Marvin Schwäbe – Kevin Mensah (81. Jens Martin Gammelby), Paulus Arajuuri, Hjörtur Hermannsson, Anthony Jung – Dominik Kaiser, Josip Radošević, Lasse Vigen Christensen – Simon Hedlund, Kamil Wilczek (C), Simon Tibbling (75. Kasper Fisker)

Widzów: 25875