• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    17.12.2018, 18:00
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    22.12.2018, 18:00

Lechia Gdańsk przyłącza się do Europejskiego Tygodnia Autyzmu

2017-11-30 13:00:00
Od 1 do 7 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat zaburzeń związanych z autyzmem oraz poprawa dostępu do usług opiekuńczych dla osób nim dotkniętych. Do Europejskiego Tygodnia Autyzmu przyłącza się Lechia Gdańsk oraz Fundacja Lechii Gdańsk.

Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem mózgu. Osoba, u której stwierdza się takie zaburzenie inaczej postrzega świat, ma problemy z komunikowaniem się i utrzymywaniem kontaktów społecznych. Często jest nierozumiana i nieakceptowana przez otoczenie. Wynika to głównie z braku świadomości społeczeństwa na temat przyczyn i objawów choroby. Stąd też narodziła się idea obchodzenia w dniach 1 – 7 grudnia Europejskiego Tygodnia Autyzmu, którego celem jest przede wszystkim dostarczenie rzetelnej wiedzy społeczeństwu na temat autyzmu, uwrażliwienie na potrzeby i problemy osób cierpiących na tą chorobę, a także poprawienie dostępu do świadczeń dla osób zmagających się z tym problemem.

Lechia Gdańsk oraz Fundacja Lechii Gdańsk aktywnie włączają się w Europejski Tydzień Autyzmu. Podczas meczu ze Śląskiem Wrocław na Stadionie Energa Gdańsk (1 grudnia, godz. 20.30) gośćmi Biało-Zielonych będą podopieczni Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego Dla Dzieci i Młodzieży z Malborka. Nasi goście wezmą udział w eskorcie meczowej i wyprowadzą piłkarzy Biało-Zielonych na murawę na mecz ze Śląskiem. Dodatkowo podczas spotkania obecny będzie Święty Mikołaj, który będzie miał na sobie okolicznościową koszulkę Europejskiego Tygodnia Autyzmu.

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się