• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    20.07.2018, 20:30
  • Najbliższy mecz Lechii
    VS
    27.07.2018, 18:00

Lechia Gdańsk przyłącza się do Europejskiego Tygodnia Autyzmu

2017-11-30 13:00:00
Od 1 do 7 grudnia trwa Europejski Tydzień Autyzmu, którego celem jest zwiększenie świadomości społecznej na temat zaburzeń związanych z autyzmem oraz poprawa dostępu do usług opiekuńczych dla osób nim dotkniętych. Do Europejskiego Tygodnia Autyzmu przyłącza się Lechia Gdańsk oraz Fundacja Lechii Gdańsk.

Autyzm jest zaburzeniem rozwoju związanym z nieprawidłowym funkcjonowaniem mózgu. Osoba, u której stwierdza się takie zaburzenie inaczej postrzega świat, ma problemy z komunikowaniem się i utrzymywaniem kontaktów społecznych. Często jest nierozumiana i nieakceptowana przez otoczenie. Wynika to głównie z braku świadomości społeczeństwa na temat przyczyn i objawów choroby. Stąd też narodziła się idea obchodzenia w dniach 1 – 7 grudnia Europejskiego Tygodnia Autyzmu, którego celem jest przede wszystkim dostarczenie rzetelnej wiedzy społeczeństwu na temat autyzmu, uwrażliwienie na potrzeby i problemy osób cierpiących na tą chorobę, a także poprawienie dostępu do świadczeń dla osób zmagających się z tym problemem.

Lechia Gdańsk oraz Fundacja Lechii Gdańsk aktywnie włączają się w Europejski Tydzień Autyzmu. Podczas meczu ze Śląskiem Wrocław na Stadionie Energa Gdańsk (1 grudnia, godz. 20.30) gośćmi Biało-Zielonych będą podopieczni Specjalnego Ośrodka Rewalidacyjno-Wychowawczego Dla Dzieci i Młodzieży z Malborka. Nasi goście wezmą udział w eskorcie meczowej i wyprowadzą piłkarzy Biało-Zielonych na murawę na mecz ze Śląskiem. Dodatkowo podczas spotkania obecny będzie Święty Mikołaj, który będzie miał na sobie okolicznościową koszulkę Europejskiego Tygodnia Autyzmu.