• Najbliższy mecz Lechii
    VS
    11.04.2020, 18:00

Lechia Gdańsk wyróżniona na XV Gdańskiej Gali Sportu [WIDEO]

2017-12-18 20:00:00
Lechia Gdańsk otrzymała wyróżnienia na XV Gdańskiej Gali Sportu, której uroczystość odbyła się 18 grudnia. W dziesiątce najlepszych sportowców Gdańska znalazło się trzech piłkarzy Lechii – Sławomir Peszko, Rafał Wolski i Dusan Kuciak. Nagrody otrzymali również juniorzy Biało-Zielonych, występujący w Akademii Lechii Gdańsk.

Peszko oraz Wolski zajęli ex aequo trzecie miejsce w klasyfikacji na najlepszego sportowca Gdańska, zaś Kuciak uplasował się na ósmej pozycji. Zwyciężył wioślarski wicemistrz świata i Europy Mateusz Biskup z AZS AWFiS Gdańsk, zaś na drugim stopniu podium stanął duet żeglarzy AZS AWFiS Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek.

 

Podczas XV Gali Gdańskiego Sportu wyróżnienia otrzymali także młodzi zawodnicy Lechii Gdańsk w kategorii Nadzieje Gdańskiego Sportu – Adam Chrzanowski, Marcel Wszołek i Mateusz Żukowski.

 

Podczas Gali uhonorowano również organizatorów turniejów piłkarskich dla młodzieży "Do Przerwy 0:1", wspieranych przez Lechię Gdańsk, a także byłego piłkarza i trenera Biało-Zielonych Wojciecha Łazarka w kategorii Osobowość Sportowa.

 

10 Najlepszych Sportowców:

1. Mateusz Biskup (wioślarstwo, AZS AWFiS Gdańsk)

2. Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek (żeglarstwo, AZS AWFiS Gdańsk)

3. Sławomir Peszko i Rafał Wolski (piłka nożna, Lechia Gdańsk)

4. Miłosz Jankowski (wioślarstwo, AZS AWFiS Gdańsk)

5. Anna Dąbrowska (teakwon-do, Gdański Klub Teakwon-do)

6. Piotr Kula (żeglarstwo, Gdański Klub Żeglarski)

7. Piotr Myszka (żeglarstwo, AZS AWFiS)

8. Dusan Kuciak (piłka nożna, Lechia Gdańsk)

9. Mateusz Mika (siatkówka, Trefl Gdańsk)

10. Mateusz Wróbel (piłka ręczna, Wybrzeże Gdańsk)

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się