19.10.2019, 18:00
    26.10.2019, 18:00

Lechia Gdańsk zremisowała z Arką 0:0

2019-04-02 22:40:00
Lechia zremisowała w Gdyni z Arką 0:0. W tabeli LOTTO Ekstraklasy Biało-Zieloni nadal są na pierwszym miejscu. Były to trzynaste z kolei Derby Trójmiasta, w których Lechiści nie przegrali.

W 6. minucie po dośrodkowaniu Lukasa Haraslina pierwszy celny strzał w meczu oddał Michał Nalepa. Obrońca Lechii trafił jednak w bramkarza Arki, Pavelsa Steinborsa. Kilka minut później, po ostrym faulu na Konradzie Michalaku, żółtą kartkę otrzymał kapitan Arki, Adam Marciniak. W 20. minucie przed szansą zdobycia bramki stanął Lukas Haraslin, jednak w sytuacji sam na sam lepszy okazał się golkiper gdyńskiej drużyny. Tuż przed przerwą Maciej Jankowski trafił w górną część poprzeczki bramki strzeżonej przez Dusana Kuciaka.

Kilkadziesiąt sekund po wznowieniu gry drużyna gospodarzy trafiła do bramki Lechistów. Po skorzystaniu z VAR sędzia główny spotkania Paweł Gil odgwizdał spalonego. Chwilę później pomocnik Arki Michał Nalepa sfaulował Tomasza Makowskiego i został ukarany żółtą kartkę. W 75. minucie strzał z około 15 metrów oddał Artur Sobiech, ale poszybowała nad poprzeczką zespołu z Gdyni. Kilka minut później silny strzał z około 25 metrów oddał Haraslin. Tym razem obronił Steinbors. Na dziesięć minut przed końcem groźną akcję indywidualną przeprowadził Jankowski, jednak czujnie w polu karnym zachował się Kuciak. W doliczonym czasie gry po dobrym podaniu od Jarosława Kubickiego blisko zdobycia bramki był Jakub Arak, ale nie zdołał skierować piłki do siatki. W kolejnej akcji po kontrataku Aleksandar Kolev, po paradzie Kuciaka, trafił w słupek.

Lechia Gdańsk przedłużyła do czterech swoją passę meczów bez porażki. W tabeli LOTTO Ekstraklasy po 28. kolejkach zajmuje pierwsze miejsce z dorobkiem 56 punktów.