28.10.2017, 00:00
    04.11.2017, 00:00

Lechia górą w derbach Trójmiasta! Gdańszczanie wygrali 2:1 z Arką Gdynia

2017-04-17 19:52:00
Piłkarze Lechii Gdańsk triumfują w derbach Trójmiasta! W Wielkanocny Poniedziałek Biało-Zielonych po golach Marco Paixao i Sławomira Peszki pokonali na Stadionie Energa Gdańsk Arkę Gdynia 2:1. Dla gości honorową bramkę zdobył Dominik Hofbauer.

Początek spotkania należał do piłkarzy drużyny gości, którzy z dużym animuszem ruszyli do ataku i przy odrobinie szczęścia mogli strzelić bramkę. W 7. minucie meczu po rzucie rożnym, piłka dotarła na linię pola karnego, gdzie dopadł do niej Dariusz Formella i był bliski pokonania Dusana Kuciaka. Po mierzonym technicznym strzale pomocnika Arki piłka odbiła się bowiem od poprzeczki.

Po początkowym okresie przewagi gdynian, w kolejnych minutach do głosu doszli Lechiści, którzy dzięki akcjom oskrzydlającym i wymianom dużej liczby podań z pierwszej piłki w środku pola sukcesywnie zbliżali się do bramki Konrada Jałochy. Bliscy zdobycia bramki Biało-Zieloni byli w 23. minucie, kiedy po dośrodkowaniu wracającego do składu po kartkowej karze Sławomira Peszki głową minimalnie niecelnie uderzał Marco Paixao. W 26. minucie dogodną szansę miał z kolei Ariel Borysiuk. Pomocnik Lechii otrzymał podanie od Rafała Wolskiego i strzelił mocno z dystansu. Lecącą piłkę w ostatniej chwili odbił jednak Jałocha i uchronił swój zespół przed stratą bramki.

Minutę później bramkarz Arki nie miał już jednak nic do powiedzenia, po tym jak Flavio Paixao dośrodkował piłkę tuż przed gdyńską bramkę, a tam znalazł się jego brat, który ubiegł Michała Marcjanika i z impetem wepchnął piłkę do siatki gości.

Od tego momentu aż do końca pierwszej części gry na boisku istniała już tylko Lechia, kontrolująca przebieg wydarzeń i nie forsująca zbytnio tempa w ofensywie. Podobnie wyglądał początek drugiej połowy, w której Biało-Zieloni spokojnie wyczekiwali na okazję do zdobycia drugiego gola. I doczekali się w 62. minucie, kiedy z fatalnego zagrania Marcjanika skorzystał Peszko. Pomocnik Lechii przejął piłkę przed polem karnym Arki, wbiegł z nią w „szesnastkę” i po mocnym uderzeniu z ostrego kąta podwyższył prowadzenie gdańszczan. Chwilę później powinno być 3:0 dla Lechii, kiedy wyborną sytuację miał Marco Paixao, jednak jego strzał zdołał obronić Jałocha.

Dwubramkową przewagą Lechiści nie cieszyli się długo, bowiem w 70. minucie gdynianie zdobyli kontaktowego gola za sprawą Dominika Hofbauera. Pomocnik Arki świetnie uderzył z rzutu wolnego tuż sprzed linii pola karnego, nie dając większych szans Kuciakowi na skuteczną  interwencję.

W końcowych minutach spotkania podopieczni Piotra Nowaka mądrą, dobrze zorganizowaną grą nie pozwolili rywalom na stworzenie sobie kolejnych szans, dzięki czemu to Lechia mogła cieszyć się ze zwycięstwa po ostatnim gwizdku sędziego.

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia 2:1 (1:0)

Bramki: M. Paixao (27.), Peszko (62.) - Hofbauer (70.)

Żółte kartki: Wawrzyniak, Peszko - Bożok, Łukasiewicz

Lechia: Kuciak - Stolarski, Janicki, Maloca, Wawrzyniak - F. Paixao (72. Haraslin), Borysiuk, Krasić, Wolski, Peszko (86. Sławczew) - M. Paixao (77. Kuświk)

Arka: Jałocha - Zbozień, Marcjanik, Sobieraj, Warcholak - Bożok (81. Nalepa), Marciniak, Łukasiewicz, Hofbauer, Formella (66. Błąd) - Siemaszko (66. Barisić)

Widzów: 28 145