• Najbliższy mecz Lechii
  VS
  29.03.2019, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  02.04.2019, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  06.04.2019, 20:30
 • Najbliższy mecz Lechii
  VS
  13.04.2019, 18:00

Lechia gra z Lechem w Poznaniu! Zapowiedź meczu

2018-11-04 09:00:00
W spotkaniu 14. kolejki LOTTO Ekstraklasy piłkarze Lechii zmierzą się na wyjeździe z drużyną Lecha Poznań. Biało-Zieloni przed startem kolejki znajdowali się na pozycji lidera i na pewno po jej zakończeniu chcą znajdować się w tym samym miejscu.

Lechia nie wygrała w Poznaniu w meczu z Lechem od 1965 roku, a na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej od 1962. Biało-Zieloni chcą jednak wykorzystać niemoc Lecha w ostatnim czasie i przerwać złą passę w stolicy Wielkopolski. W ostatniej serii gier podopieczni trenera Djurdjevicia przegrali z Pogonią Szczecin (0:3), a potem odpadli z Pucharu Polski w starciu z Rakowem Częstochowa (0:1). Drużyna Lecha mimo słabszych wyników cały czas jest bardzo groźna w Poznaniu, gdzie zdobyła trzynaście punktów w sześciu starciach. 

 

 

- Do rozwiązania jest wiele problemów. Przy tym wszystkim najważniejszym tematem teraz jest jednak zbliżający się mecz z Lechią Gdańsk. Tylko na nim się skupiam. [...]  Kadra na mecz z Lechią będzie wyglądała inaczej, niż we wtorek. Uważam, że jeżeli ktoś robi coś źle, to musi wziąć za to odpowiedzialność, również po ostatnim gwizdku. Tak samo zresztą, jak ja jestem odpowiedzialny za dobro zespołu. Razem musimy znaleźć rozwiązanie kryzysu, w który wpadliśmy - mówił przed niedzielnym spotkaniem szkoleniowiec Kolejorza, Ivan Djurdjević.

 

 

- Lech to wciąż bardzo dobra drużyną z wieloma indywidualnościami, ale tak jak w poprzednich meczach będziemy mieli swój plan i jeżeli będziemy go konsekwentnie realizować, to jest szansa na wygraną. Dyscyplina taktyczna w tym meczu będzie ważna. W poprzednich pokzywaliśy, że potrafimy się konsekwentnie trzymać założeń. Będzie iskrzyć. Ten mecz może się rozstrzygnąć w środku pola. To może bardzo mocno wpłynąć na grę drużyn i końcowy wynik - mówi przed meczem z Lechem Poznań Daniel Łukasik.
 
 

 

Barwy poznańskiego Lecha reprezentują zawodnicy, którzy w przeszłości występowali w Gdańsku - Łukasz Trałka, Maciej Makuszewski i Rafał Janicki. Ten ostatni jest aktualnie wypożyczony z Lechii do Lecha do końca bieżącego sezonu, a klub z Poznania ma opcję wykupu zawodnika po zakończeniu tego okresu. Występ Maćka Makuszewskiego stoi jednak pod znakiem zapytania, tak jak Patryka Lipskiego. Wspomniana dwójka w ostatnim czasie zmagała się z problemami zdrowotnymi. 

 

 

 

Szanowny Kliencie, 25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO).
Potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych przechowywanych w plikach cookies. Poniżej znajdziesz pełny zakres informacji na ten temat.
Zgadzam się na przechowywanie na urządzeniu, z którego korzystam tzw. plików cookies w celach marketingowych przez Lechię Gdańsk S.A.

Dokument Polityki Prywatności

Akceptuję
Nie zgadzam się