18.08.2018, 20:30
    25.08.2018, 18:00

Lechia II - GKS Przodkowo 0:1 na inaugurację 4. Ligi

2018-08-08 19:20:00
Drużyna rezerw Lechii Gdańsk, występująca w rozgrywkach 4. Ligi, w pierwszym spotkaniu sezonu 2018/19 przegrała z zespołem spadkowicza z 3. Ligi GKS-u Przodkowo 0:1. Zwycięskiego gola dla gości zdobył znany z występów na pierwszoligowych boiskach Piotr Ruszkul.

Początek meczu należał do Biało-Zielonych, którzy narzucili własne warunki gry, zmuszając rywali do głębokiej defensywy. W 15. minucie ładną akcję przeprowadził Egy Maulana Vikri, który minął kilku rywali i zagrał w pole karne, ale dobrze zachował się bramkarz rywali. W kolejnych minutach gra się wyrównała, przenosząc się do środka boiska. Częściej jednak w posiadaniu piłki utrzymywali się zawodnicy Lechii. W 40. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego groźny strzał głową oddał jeden z zawodników GKS-u, ale minimalnie się pomylił.

Po zmianie stron jako pierwsi dobrą akcję stworzyli Lechiści. Wprowadzony ma murawę w drugiej połowie Milos Krasić oddał mocny, ale niecelny strzał z okolic pola karnego. Odpowiedź gości była natychmiastowa, bowiem w 49. minucie Piotr Ruszkul oddał skuteczny strzał z około 18 metrów, który znalazł drogę do naszej bramki. Lechia próbowała doprowadzić do wyrównania, często zagrywając piłkę w pole karne, ale bez powodzenia. W 80. minucie groźne uderzenie Piotra Gryszkiewicza z bliskiej odległości zostało zablokowane przez obrońcę. Ostatnie minuty były nerwowe, Lechia próbowała doprowadzić do wyrównania, ale brakowało celnych strzałów w kierunku bramki GKS-u. W doliczonym czasie gry Krasić dośrodkował w pole karne, gdzie piłka spadła na głowę Maćka Marka, który jednak nie zdołał skierować jej w światło bramki.