27.04.2019, 20:30
    12.05.2019, 18:00

Lechia II - Wikęd Luzino 5:2

2019-04-14 16:24:00
W spotkaniu 26. kolejki RWS Investment IV ligi druga drużyna Lechii Gdańsk pewnie pokonała zespół KTS-K Wikęd Luzino 5:2. Bramki dla Biało-Zielonych strzelali: Mateusz Lewandowski, Egy Maulana Vikri, Mateusz Sopoćko i dwie Mateusz Żukowski. Lechia awansowała na trzecie miejsce w tabeli IV ligi.

Od początku meczu można było zauważyć przewagę drużyny Lechii. W 17. minucie Mateusz Sopoćko oddał pierwszy celny strzał w spotkaniu, jednak bramkarz gości złapał piłkę. Niecałe dziesięć minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego była szansa na pierwszą bramkę dla gospodarzy. W zamieszaniu na piątym metrze przed bramką piłkę wybili obrońcy drużyny z Luzina. Pod koniec pierwszej części starcia piłkarze Lechii dopięli swego i po dograniu z narożnika boiska futbolówkę do bramki skierował Mateusz Lewandowski. Na przerwę Lechiści schodzili z jednobramkowym prowadzeniem.

Tuż po przerwie kibice doczekali się kolejnych goli. Pięć minut po wznowieniu gry, po świetnym zagraniu Sopoćko, piłkę do bramki skierował Egy Maulana Vikri. Dwie minuty później odpowiedzieli goście. Bezpośrednio z rzutu wolnego gola zdobył Paweł Czoska. Po kolejnych dziesięciu minutach ofensywnej gry Lechii pięknym strzałem z dystansu wynik podwyższył Sopoćko. W 68. minucie po dobrej akcji Biało-Zielonych gola strzelił Mateusz Żukowski. KTS-K Wikęd Luzino nie zrezygnował z walki o punkty i w 72. minucie po rzucie karnym zdobył kolejną bramkę. Pod koniec drugiej połowy wynik meczu, strzałem z rzutu wolnego, ustalił Żukowski.

- Mieliśmy ten mecz pod kontrolą. Drużyna z Luzina nie pokazała dzisiaj nic, czego byśmy się nie spodziewali. Goście zdobyli dwie bramki po stałych fragmentach gry, które sami sprokurowaliśmy. Przy czym nie zgodzę się z decyzją sędziego, ponieważ zamiast rzutu karnego powinien być faul w naszą stronę. Nasz obrońca został kopnięty przez napastnika w piętę. Pretensję mam jedynie do tego, że nie zamknęliśmy meczu do przerwy. Wtedy w drugiej połowie moglibyśmy zdobyć więcej bramek. Nie mniej pięć goli oddaje różnicę klas pomiędzy drużynami. Kolejni zawodnicy (Dominik Rycewicz i Dmytro Posyliuzhnyi - przyp. red.) dzisiaj zadebiutowali w czwartoligowych rezerwach Lechii. Świetny mecz, piękne akcje, ładne bramki - wszystko to co piłka nożna lubi - podsumował potyczkę z Wikędem Luzino trener Dominik Czajka.

26. kolejka RWS Investment IV ligi

Lechia II Gdańsk - KTS-K Wikęd Luzino 5:2 (1:0)

Bramki: Mateusz Lewandowski (41.), Egy Maulana Vikri (50.), Mateusz Sopoćko (62.), Mateusz Żukowski (68., 78.) - Paweł Czoska (52., 72.)

Żółte kartki: Dominik Rycewicz (Lechia) - Bartosz Dąbrowski, Paweł Czoska (Wikęd)

Skład Lechii: Maciej Woźniak - Filip Dymerski, Grzegorz Wojtkowiak (k), Daniel Mikołajewski, Dominik Rycewicz - Mateusz Cegiełka, Mateusz Sopoćko, Mateusz Lewandowski, Bartosz Kuźniarski (87. Adam Kucznier), Egy Maulana Vikri (90. Dmytro Posyliuzhnyi) - Mateusz Żukowski

Trenerzy: Dominik Czajka, Marek Zieńczuk, Piotr Wiśniewski, Piotr Kotlarczyk