29.02.2020, 18:00
    04.03.2020, 18:00

Lechia II wygrała z Gwiazdą Karsin

2019-09-29 12:47:00
W meczu 9. kolejki RWS Investment Group IV Ligi druga drużyna Lechii pokonała Gwiazdę Karsin 4:2. Bramki dla Lechii strzelili Egy Maulana Vikri, Piotr Gryszkiewicz, Jakub Arak i Sebastian Rugowski.

Na początku spotkania Lechiści zagrali ofensywnie. Kilka akcji mogło się zakończyć bramką, ale dopiero w 25. minucie Egy Maulana Vikri otworzył wynik meczu. W następnej akcji bramkowej lepszy od Indonezyjczyka był bramkarz Gwiazdy, ale już minutę później podanie Jakuba Araka wykorzystał Piotr Gryszkiewicz. Kilka minut później drużyna gości strzeliła gola kontaktowego, ale jeszcze przed przerwą prowadzenie Lechii podwyższył Arak, po znakomitym podaniu Daniela Mikołajewskiego.

Druga część gry rozpoczęła się od bramki kontaktowej dla Gwiazdy. W kolejnych minutach gra była wyrównana. Lechia przeprowadziła kilka akcji ofensywnych. Blisko pokonania golkipera gości był m.in. Adam Chrzanowski, którego strzał sprawił niemałe kłopoty bramkarzowi. W 87. minucie sytuację sam na sam wykorzystał Sebastian Rugowski i podwyższył prowadzenie Lechii.

9. kolejka RWS Investment Group IV Ligi

Lechia II Gdańsk - Gwiazda Karsin 4:2 (3:1)

Bramki dla Lechii: Egy Maulana Vikri (25.), Piotr Gryszkiewicz (33.), Jakub Arak (41.), Sebastian Rugowski (87.)

Lechia Gdańsk: Maciej Woźniak - Rafał Kobryń, Daniel Mikołajewski, Filip Dymerski, Adam Chrzanowski - Adrian Petk (K), Mateusz Cegiełka (61. Marcel Wszołek), Piotr Gryszkiewicz (88. Maciej Kaczorowski)- Paweł Żuk (85. Jan Kopania) , Jakub Arak (46. Sebastian Rugowski), Egy Maulana Vikri

Trenerzy: Dominik Czajka, Maciej Duraś, Piotr Opuszewicz, Łukasz Rusinek