18.08.2018, 20:30
    25.08.2018, 18:00

Lechia II wygrywa z Pomezanią Malbork 6:0

2018-07-21 13:00:00
Rezerwy Lechii Gdańsk, które przygotowują się do startu rozgrywek w IV Lidze, rozegrały pierwszy letni sparing w okresie przygotowawczym. Biało-Zieloni pokonali Pomezanią Malbork 6:0, a na listę strzelców wpisywali się Marcel Wszołek, Jakub Arak, Piotr Gryszkiewicz, Mateusz Żukowski, Sebastian Rugowski i Filip Dymerski.

Początek spotkania był wyrównany, ale z biegiem czasu Biało-Zieloni osiągali coraz większą przewagę, długo utrzymując się w posiadaniu piłki. Na murawie było widoczne zmęczenie treningowe zawodników Pomeranii, którzy z każdą minutą tracili siły. Do przerwy Lechiści zdobyli trzy bramki, a wynik meczu pięknym strzałem z około 25 metrów otworzył Marcel Wszołek. Na listę strzelców wpisali się także Jakub Arak i Piotr Gryszkiewicz.

W przerwie w zespole Lechii doszło do siedmiu zmian, ale nie miały one wpływu na obraz gry, czego efektem były kolejne bramki zdobyte przez Mateusza Żukowskiego, Sebastiana Rugowskiego i Filipa Dymerskiego. Rywale w drugiej części meczu wyprowadzili dwa groźne kontrataki, ale w obu sytuacjach świetnie interweniował testowany przez Lechię Hubert Idasiak.

- Spotkaniem z Pomezanią zakończyliśmy dwutygodniowy mikro cykl ciężkich przygotowań do sezonu, co było widać na boisku. Zawodnicy jednak ambitnie walczyli z silniejszymi fizycznie zawodnikami. Dużą jakość do zespołu wnieśli piłkarze z pierwszego zespołu, którzy są na innym etapie przygotowań. Poziom sportowy, jaki prezentowali, pozwolił zespołowi dominować w całym meczu. W kolejnym tygodniu czeka nas dalsza część pracy oraz następne gry kontrolne, w których będziemy eliminować błędy i doskonalić nasz plan gry - powiedział po spotkaniu trener drugiego zespołu Lechii Dominik Czajka.

Pomezania Malbork - Lechia II Gdańsk 0:6 (0:3)

Bramki dla Lechii: Marcel Wszołek, Jakub Arak, Piotr Gryszkiewicz, Mateusz Żukowski, Sebastian Rugowski, Filip Dymerski.

Lechia: Michałowski (46. Idasiak) - Kapuściński (65. Landowski - powrót), Mikołajewski (46. Dymerski), Chrzanowski (55. Mikołajewski - powrót), Wiśniewski (46. Marek) - Wszołek (46. Schikowski), Cegiełka (46. Rugowski), Gryszkiewicz (46. Dziadkowiec) - Landowski (46. Macierzyński), Arak, Żukowski